פילטר מים, מסנן או מטהר?

"המים החדשים": מטהר המים המהפכני של חברת "שטראוס מים" שאינו רק פילטר או מסנן או סנן ישפר את איכות המים שאתם שותים ובו בעת ישמור על המינראליים החשובים לבריאותם להבדיל מאוסמוזה הפוכה.

ככלל, המים בישראל טובים לשתייה. אספקת מים ראויים לשתייה בישראל הינה באחריות משרד הבריאות ותאגידי המים המקומיים, והם אלה שאחראים על הובלתם ואיכותם עד לפתח הבניין/בית הלקוח – נקודת שעון המים בבניין או בבית. אחת הבעיות המרכזיות בתחום המים נעה סביב החלק הנקרא "המייל האחרון": החלק שבצנרת המים שלנו שלרוב אינו בפיקוח הרשויות ועלול לגרום לזיהום במי הברז.

החל מנקודה זו איכות המים הינה באחריות הצרכן ומושפעת מאיכות הצנרת הביתית וממערכות המים הפרטיות של כולנו. המים, העוברים דרך הצנרת הביתית שלנו שעשויה להיות ישנה מאוד, עלולים לספח אליהם חומרים כימיים לא רצויים ומזהמים אחרים (מתכות כבדות, חלודה מצנרות ישנות) וכמו כן, וירוסים, חיידקים ושאריות תרופות והורמונים שיכולים להשפיע על איכות המים וטעם המים שאנו שותים. כל אלו עושים דרכם אל הברז שלנו לא פעם באין מפריע.

לא מעט אנשים נוטים לבלבל בין פילטר מים למטהר מים, אז בואו נעשה קצת סדר:

פילטר מים, מסנן מים או מטהר, איזה סוגי פילטרים לסינון מים קיימים בשוק?

כיום קיימים מספר סוגים שונים של פילטרים לסינון מים:

  • מסנן מים
  • סנן מים
  • פילטר מים
  • פילטר מים בשיטת "אוסמוזה הפוכה"

החסרונות של פילטרים לסינון המים הם רבים

מסנן מים או סנן מים עובדים לרוב על עקרון מכני ופשוט שלא מאפשר לחלקיקים העולים על גודל מסוים לעבור וכך מסנן את המים בצורה די פרימיטיבית. השם נובע מהפעולה "סנן" שמגביל את האבנים והחול ואינו משפר את איכות המים בהרבה ואיננו משפר כלל את טעם המים וזה חסרונו, ויתרונו הינו במחיר הזול.

סוג נוסף, הוא פילטר מים, לרוב פילטר מים בעזרת פחם שבנוסף לסינון המכני משפר את טעם המים ע"י הורדת מרכיב הכלור במים. איך מגיע הכלור למים? בעקרון, מרכיב הכלור מוסף ע"י רשויות המים כדי להגן על המים בדרך אלינו מזיהומים מיקרוביולוגיים. הסרת הכלור ע"י פילטר המים משפרת את הטעם מצד אחד אבל חושפת את המים לזיהומים מיקרוביולוגים (וירוסים וחיידקים) מהצד השני.

יתרון פילטר המים הוא במחירו הנמוך וחסרונותיו הינם טיפול חלקי בלבד מכיוון שלא מטפל במזהמים כימיים, מתכות כבדות, תרופות והורמונים, וירוסים וחיידקים וכמו כן, אורך חייו קצר ושיש צורך להחליפו לעיתים קרובות.

פילטר המים בשיטת "אוסמוזה הפוכה" ,אומנם מרחיק היטב את המזהמים כגון :מתכות מסוכנות מהמים, אבל מנגד טכנולוגיה זאת גורמת לבזבוז מים (עד פי 2 – על כל ליטר טיפול ניתן לאבד עד ליטר מים לצורך ניקוי המערכת) ובנוסף, איבוד מינרלים החיוניים עבור גופנו היות והטכנולוגיה לא מבדילה בין מזהמים רעים למינראליים טובים.

כך שאם אתם רוצים לדעת בוודאות שהמים שאתם שותים הם באיכות גבוהה ולהבטיח לעצמכם שטעם המים יהיה מיטבי, כדאי לכם לחפש פתרון אחר.
למעשה יש רק פתרון אחד שיתאים לכם, והוא מערכת טיהור מים ביתית. מכל השיטות והמטהרים שנבדקו מטהר המים, MAZE לברי המים תמי4, הינו מטהר המים המתקדם בעולם. מעבר לכך הוא שומר על הרכב מינרלים חיוביים ורצויים שצריכים להיות במים שלנו ובכך להועיל לגופינו. יתרון זה בולט במיוחד בהשוואה לפילטר הפועל בשיטת האוסמוזה ההפוכה שבו אובדים המינרלים.

מייז

יתרון נוסף לברי המים תמי4 היא נורת ה-UV, המשלימה את תהליך טיהור המים. הנורה נמצאת למעשה בתוך מיכל המים הקרים בבר המים, ותפקידה לעקר את החיידקים (חיידקים שמקורם במי הברז או הצנרת) ואף עוזרת במניעת התרבות של החיידקים. במיכל המים החמים אין נורת UV כיוון שפעולת ההרתחה מבצעת בעצמה טיהור של מים.

חברת "שטראוס מים" פיתחה את מטהר המים MAZE. פטנט ייחודי המבוסס על טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם אשר מבטיח ללקוחות תמי4 את בר המים עם טיהור המים הטוב בעולם .מטהר המים מייז יבטיח שאנו נשתה מים איכותיים וטעימים ביותר באמצעות פילטר, מסנן ומטהר מים של מזהמים כימיים, מתכות כבדות, תרופות ,הורמונים, דשנים ומזהמים מיקרו ביולוגיים, בנוסף לשיפור אסטטי כמו הסרת כלור והפחתת אבנית.

חברת "שטראוס מים" בעלת המותג תמי4 בעלת פטנטים רבים על מטהר המים MAZE אשר הוכח כמתקדם ביותר בעולם. המטהר הינו פתרון לבעיית "הקילומטר האחרון" בצנרת אשר גורמת לרוב לזיהום המים, ריח הלוואי של המים והפגיעה בטעם.

עפ"י סקרים נרחבים שערכה החברה ,המים שטוהרו ע"י מטהר המים MAZE נמצאו טעימים יותר ואיכותיים יותר.

תקנים לפילטרים ומסנני מים

נקדים ונאמר שמכון התקנים הישראלי בדק וקבע כי יש לעמוד בתקן 1505, או בפרסומיו: “מערכות לטיפול במי שתייה לשימוש ביתי: סינון וטיהור” – זהו תקן הדן בדרישות ושיטות בדיקה למערכות לסינון מים. התקן הינו רשמי ,כלומר, חובה על פי חוק לייבא לייצר ולשווק רק מערכות המותאמות לדרישות התקן.

בקטגורית ברי המים, מטהר המיםMAZE  עומד בכל התקנים הישראלים והינו מטהר המים היחיד בישראל ובעולם בעל חמישה כוכבים.

לעומתו, פילטר מים ומסנני מים הינם בדרך כלל בעלי כוכב אחד או שניים.

שיטת הכוכבים מבוססת על תקני ה-NSF. קטגוריות הכוכבים נבנו על בסיס תקינת ה-NSF, תקן אמריקאי מהמחמירים בעולם לטיפול במים.

במכון התקנים האמריקאי בודקים את יעילות הסינון והטיהור, את השפעת המוצר על טיב מי השתייה (הפרשת מתכות כבדות, חומרים רעילים, מראה טעם וריח), את הבטיחות החשמלית, תפקוד הידרולי ועוד.

מתוך רצון לספק את איכות המוצר הגבוהה ביותר ברי המים תמי4 עומדים בבדיקות נוספות לתו תקן 1505 כדי להיות מאושרים כבעלי תו תקן של מכון התקנים, כאשר רוב הסננים, מסננים ופילטרי מים שנמכרים בישראל אינם בעלי תו תקן !

"מצאנו דרך לגרום לילדים לאהוב את המים שהם שותים ולשתות יותר..."

ברי המים תמי4 והשילוב של מטהר המים MAZE ונורת UV עונים למעשה על הקשיים וההסתגלות שילדים מגלים בדרך לשתייה וכך גורמים לילדים לשתות יותר מים. המזיגה הנוחה והנגישה, הטמפרטורה המדויקת שניתנת לבחירה בכל מכשיר והטעם יוצר מצב שהילדים אוהבים את המים ומתרגלים לשתות מים בריאים על פני משקאות מתוקים. כמו כן, ילדים מרגישים עצמאיים ומתפעלים מהמכשיר ומרבים לשתות גם באופן עצמאי.

למידע נוסף. התקדמו לברי המים תמי4 עם MAZE –מטהר המים המתקדם בעולם >>