בר מים מומלץ – איך לבחור בר מים?

מתי בפעם האחרונה פתחתם את הברז ושתיתם כוס מים? ככל הנראה לא בזמן האחרון. מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על כך ש-70% מהאנשים בישראל מחפשים פתרונות מים נוספים מלבד שתיית מים מהברז. בשוק יש לא מעט מתקני מים מומלצים בשנת 2021, אבל כמובן שהשאלה איזה בר מים מומלץ תלויה בעיקר בצרכים שלכם. קראו על הפרמטרים החשובים במתקני מים שכדאי לבדוק לפני רכישה, ובאפשרותכם גם לערוך השוואה בין ברי המים של תמי4 כדי למצוא את הבר המתאים לכם במיוחד.

ראשית, איזו שיטת טיהור מים מומלצת?

ישנן שיטות שונות לטיהור מים, אחת היעילות שבהן היא שיטת האוסמוזה ההפוכה המטהרת את המים מחומרים מזיקים אך גם מסירה את המינראליים הטובים מהמים וגורמת להפסד גדול מאוד של מים. בדקו כיצד פועל מתקן המים שאתם מתכננים לרכוש. האם יש בו סנן מכני או מטהר מים  האם יש בו נורתUV   עבור טיהור המים הקרים או רק טיפול במים הרותחים? אם ישנו תהליך סינון נוסף ומה בדיוק אותו פילטר שהוא לא מטהר מפלטר? את כל הדברים הללו חשוב לבדוק טרם בחירת בר המים.שיטת הטיהור בברי המים תמי4 כוללת את מטהר המים MAZE וכן את נורת ה-UV להשלמת הטיפול האופטימלי למים, רגע לפני שהם נמזגים לכוס. מכל השיטות והמטהרים שנבדקו, MAZE הנו מטהר המים המתקדם בישראל ובעולם.

קראו מדוע שיטת הטיהור בברי המים תמי4 עדיפה על מתקן אוסמוזה הפוכה >>

השוואת ברי מים מחירים, מסלולים ותכונות

לפני שתבחרו בר מים, חשוב לדעת איזה דגם עונה על הצורך שלכם. בעמוד השוואת ברי המים שלנו תוכלו לבצע סקירה בין כל ברי המים של תמי4, לבדוק את המסלולים השונים, מידות המתקן ותוכנותיו המיוחדות.

 

                              השוואת ברי המים

 

טיפים נוספים לבחירת בר מים מומלץ

כאמור, ישנם פרמטרים שונים במתקני מים שכדאי להביא בחשבון מלבד שיטת הטיהור והמחירים. ריכזנו עבורכם כמה פרמטרים שמומלץ לבדוק לפני הרכישה.

איכות תו התקן במתקן המים

ישנם ברי מים מסוגים שונים בשוק והבחירה עלולה לבלבל. ההמלצה הגורפת של משרד הבריאות היא שמי שבוחר לקנות בר מים, מומלץ שיבחר במכשיר בעל תו תקן אישי המאושר על ידי מכון התקנים הישראלי (תקן 1505).

מעקב אחרי החלפת המטהר והנורה

על מנת שהמים יהיו מטוהרים תמיד, חשוב לבדוק שאכן ישנו בבר מנגנון המתריע על החלפת הסנן והנורה בזמן ושאפשר לבצע זאת בקלות ובפשטות בבית ולא רק על ידי הזמנת טכנאי.

ניקיון בר המים

מתקן מים צובר לכלוך ככל שהזמן חולף.  ניקוי וחיטוי בר המים מהווים מפתח לשמירה על איכות, בטיחות וטעם המים. ישנם ברי מים שהסרת האבנית בהם היא פעולה מורכבת. לכן בר מים מומלץ הוא כזה שמלאכת הניקוי שלו קלה ומהירה וניתן לבצע זאת בבית ללא הזמנת טכנאי.

נוחות ובטיחות לילדים

ומה עם הילדים? נוחות וקלות שתיית המים חשובה גם להם. הרבה פרטים קטנים עשויים להשפיע על נוחות השימוש בבר עבורם: המידות, מקום הכנסת הכוס, אופן הלחיצה, מדידת מים. במקביל, כדי למנוע סכנות ולשמור על בטחון הילדים קיימים מכשירים שבהם ישנם מנגנוני בטחון במזיגת המים החמים. חשוב לוודא שכבר מגיל צעיר תהיה לילדים שלנו גישה לבר המים ויכולת למזוג מים בקלות ובצורה בטוחה ללא חשש. 

שירות מקצועי ואחריות

לקוחות הרוכשים בר מים מחפשים כמה שפחות דאגות. מומלץ לבחור בר מים הכולל מסלול שירות ואחריות שנותנים ראש שקט עם מינימום מאמץ והתעסקות. אחריות מקיפה הכוללת טיפול בתקלות עדיפה, כשהחלופה היא קנייה של בר מים שמתגלה בהמשך כפועל בצורה לקויה וכל טיפול טכנאי עולה תשלום נוסף. חשוב לבדוק מראש שהשירות ניתן בכל רחבי הארץ.

                                              

עיצוב בר המים: לא רק כסוף

לבר מים יש נוכחות ויזואלית במטבח שאי אפשר להתעלם ממנה. ישנן חברות המציעות מספר צבעים מצומצם ושמרני, אך כיום ניתן גם למצוא ברי מים מעוצבים במגוון צבעים כמו אדום, ירוק, כחול ועוד. חשוב גם לשים לב לגודלו של המכשיר כך שיהיה מותאם למטבח ולא כזה התופס חלק ניכר מהשיש או המשטח עליו הוא מונח.

בר מים מוגזים

חלק מברי המים הכוללים פונקציה של מים מוגזים. היתרונות בבחירה כזו היא שמירה על טריות המים המוגזים ועל נוחות של מים מוגזים בלחיצת כפתור. כן כן, כך תוכלו להפסיק לסחוב בקבוקים גם של מים מוגזים. הטעם הוא כמובן המרכיב הכי חשוב בבחירת בר מים מוגזים, אך כדאי להכיר פרמטרים נוספים כמו: אפשרות לבחור את מידת ההגזה, מגש מתקפל שנוח יותר ממגש קבוע המחייב הטייה במקרה של מזיגה לקנקן, קלות החלפת מיכל גז ועוד. ישנם היום מכשירים המייצרים מים מוגזים ברמות שונות אך השימוש הוא במים הרגילים שלא עברו טיהור, יש לוודא כי המים המוגזים אכן עוברים גם תהליך של פילטור כך שתשתו מים מוגזים איכותיים.

חיסכון בחשמל

חשוב לדעת שחלק מברי המים עלול "לזלול" חשמל רב בשל שעות ההפעלה המרובות. אבל בשנים האחרונות חלק מהחברות החלו לעשות שימוש במנגנונים המפחיתים את צריכת החשמל לאחר פרק זמן מוגדר בו לא נעשה שימוש במכשיר. הוראות כאלה נמצאות בדרך כלל בחוברת היצרן אבל כמובן כדאי לברר מראש.

התקנת בר המים

את התקנת בר המים, מומלץ להשאיר למתקין המקצועי. החיבורים להזנת המים, לחשמל ולביוב אינם בהכרח פשוטים - והתקנה לא נכונה יכולה גם לפגום באחריות. בנוסף, כדאי לבדוק האם מחיר ההתקנה כלול במסלול האחריות שנבחר. בנוסף, החלפת מטהר המים היא חלק חשוב בתהליך ולכן כדאי לוודא שאת החלפת המטהר תוכלו לעשות בעצמכם בקלות.

עדיפות לבר מים דיגיטלי

בעבר היה רווח מאוד השימוש בברי מים מכניים שנחשבו אומנם אמינים אבל סבלו מחסרונות ברורים. כיום רווח יותר השימוש בברי מים דיגיטליים שמציעים אפשרויות בקרה ותכנות נרחבות יותר, כמו מצב חיסכון המכניס את הבר למצב בו עובד בהספקים נמוכים ובכך חוסך באנרגיה, או טיימר להפעלה מתוזמנת בשעות היממה השונות. לכן כדאי לבדוק עם היצרן את סוג המנגנון באמצעותו פועל בר המים.