איכות הסביבה

חברת שטראוס מים חרטה על דגלה את עקרונות הקיימות והשמירה על הסביבה בכל תחומי פעילותה, וכמובן באמצעות אספקת מים מסוננים ואיכותיים, ללא ניצול או פגיעה מיותרת בטבע.
החיסכון בפליטת גזי חממה וצמצום יצירת פסולות, מאפשרים קיום חיים מודרניים לצד שמירה על משאבי טבע בצורה הטובה ביותר. כחברה, שמנו לנו למטרה לפתח ולספק פתרונות טיהור וטיפול במים שיהיו ידידותיים לסביבה מבלי להתפשר על האיכות. אנו מאמינים כי הודות לאיכותם ולאמינותם של מוצרינו ולמי השתייה המעולים שהם מספקים כבר יותר מ-40 שנה, כל משפחה שרוכשת את ברי המים תמי4, נהנית מאיכות המים ומנוחות השימוש ובמקביל חוסכת מכדור הארץ מאות בקבוקי פסלטיק בשנה!

אנו מגישים לכם מספר עובדות על היתרונות הסביבתיים שיש לשתיית מים באמצעות ברי המים שלנו.

איכות הסביבה - שטראוס מים

שמירה על הטבע – ברי המים תמי4 מבוססים על שימוש במי ברז ומאפשרים להימנע מצריכת מים מבקבוקים, אשר מקורם במעיינות המזינים מערכות אקולוגיות ושמורות טבע. מערכות אלו נפגעות כתוצאה משאיבת מי המעיינות.

איכות מים גבוהה – מוצרינו ומרכיביהם נמצאים תחת בקרה קפדנית, עומדים בתקנים המחמירים למי שתייה ומבטיחים ללקוחותינו את איכות המים הגבוהה ביותר. כמו כן, מערכת הטיהור, הכוללת בין היתר החלפת מטהר מים MAZE אחת לחצי שנה והחלפת נורת UV אחת לשנה, מבטיחה שמירה על איכות המים הגבוהה. לעומת זאת, מים בבקבוקים חשופים ללא מעט גורמים שיכולים לזהם אותם. טמפרטורות גבוהות של בקבוק פלסטיק הנחשף לשמש הקיץ, גורמות לזליגה של חלקיקים מתוך הפלסטיק. בנוסף, בטמפרטורות גבוהות הפלסטיק הופך חדיר יותר לגזים.

חומרי גלם איכותיים – ברי המים תמי4 מיוצרים מחומרי גלם איכותיים ביותר ותואמים את העיצוב החדשני ביותר יחד עם תווי האיכות המחמירים ביותר כמו התו האירופאי ROHS 2002/95/EC/ אשר מבטיח שהמוצר אינו מכיל חומרים מסוכנים

פחות זיהום ופליטות גזי חממה – שתייה של מים מבר המים של תמי4 מפחיתה את פליטות הפחמן (בעקיפין) ב25% עד 40% וזאת משום שבקבוקי המים הינם מוצרים חד פעמיים המיוצרים מנפט. תהליך ייצור בקבוקי הפלסטיק הינו תהליך הגורם לפליטות רבות של גזי חממה, בארה"ב בלבד צורכים מידי שנה כ-8 מילארד בקבוקי מים , שזה שווה ערך ל-17 מיליון חביות נפט!

הקטנת נפח אחסון ופסולת – פסולת הפלסטיק מהווה 46% מנפח הפסולת בפח האשפה הישראלי. בישראל נמכרים כ-700 מיליון מיכלי משקה משפחתיים בשנה, שווה ערך לכ-30,000 טון פלסטיק. מטהר המים MAZE מספק מי שתייה במשך 6 חודשים ונורת UV מספיקה לשנה שלמה.
כל בר מים של תמי4 חוסך זיהום של כ-800 בקבוקי מים מינרלים בשנה למשפחה, למעלה מחצי מיליון לקוחות שטראוס מים שלא שותים בבקבוקים חוסכים מידי שנה למעלה מ-200,000,000 בקבוקים!

מיחזור - ברי המים תמי 4 הינם מכשירים אמינים ביותר בעלי אורך חיים  גבוה במיוחד. שיעור המיחזור של מוצרי תמי 4 עומד על למעלה מ-70%. במסגרת המדיניות הירוקה של חברת שטראוס מים ומחויבותנו לשמור על מי השתייה, אנו מקפידים להתחשב בסביבה ולמזער ככל הניתן את השפעות מוצרינו ופעילותינו על הסביבה.

באוקטובר 2015 שטראוס מים ותאגיד המיחזור מ.א.י הקימו תשתית למיחזור מסננים, מטהרי מים ונורות במאות נקודות הפזורות ברשתות השיווק הגדולות ברחבי הארץ. לקוחות שיחליפו מטהר מים ונורת UV יוכלו להגיע עם הערכה הישנה לעמדות של תאגיד מ.א.י ברשתות השיווק השונות וחנויות הנוחות בתחנות הדלק ולהניח אותם שם. מוצרים אלה יאספו למיחזור יחד עם פסולת אלקטרונית נוספת. 

אנו דואגים לפינוי בר המים שברשותך בעת התקנת בר המים תמי4 החדש ומתחייבים שכל הציוד עובר תהליך פירוק חוקי ולא נזרק ו/או מטופל בדרכים שאינן הולמות, בהתאם להוראות החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות, תשע"ב-2012.

במעמד התקנת בר המים החדש הינכם זכאים למסור, ללא תמורה או עלות פינוי את בר המים הקיים, יחד עם זאת, אנו ממליצים לכם להעביר את בר המים שברשותכם לחבר או קרוב משפחה ונדאג גם להם להתקנה של בר המים, ערכת חידוש ומסלול שירות במחיר אטרקטיבי.


צריכת חשמל – Energy Star היא תכנית מיתוג וולונטרית של המשרד להגנת הסביבה האמריקאי ושל משרד האנרגיה האמריקאי. מטרתה לקדם מוצרים יעילים בצריכת החשמל. ברי המים תמי4 הם היחידים בישראל בעלי תקן Energy Star, המבטיח צריכת חשמל יעילה ולא בזבזנית של הבר המים.
צריכת החשמל של בר המים עומדת  בממוצע רק על כ-0.6 kWh ביום, בדומה לצריכת החשמל של קירור מים במקרר.
בברי המים תמי4 החדשים יש אפשרות לכיבוי מערכות לטובת חיסכון מקסימלי, כך שבשעות שבהן אתם לא נמצאים בבית תוכלו לשמור על צריכת חשמל נמוכה יותר.