טכנולוגיה וחדשנות

על חדשנות במסגרת שטראוס מים:

אנו צוות מצומצם ואיכותי של מדענים בעלי תארים מתקדמים מהאוניברסיטאות המובילות בישראל ומהנדסים מחברות מובילות כגון: התעשייה האווירית, רפאל ועוד...

כשאנו שואלים אותם מדוע בחרו להצטרף לחברה

התשובה היא פשוטה: שטראוס מים הינה אחת החברות היחידות בישראל בהן מהנדסים ומדענים עובדים באופן ישיר ובלתי אמצעי לפיתוח מוצר ביתי נפוץ. יש חברות בהן תפתחו חלק, אביזר. אצלנו תתמודדו משאלות UI דרך נגישות טכנאים, אתגרי IOT ועד לאתגרים ייצוריים בראיה כוללת.

נסו תרגיל קטן, רשמו לכם את כל המוצרים החשמליים שקיימים בבית – מטלוויזיה ועד לשואב האבק. עכשיו הפרידו בין המותגים הישראליים לבין המותגים הזרים. המשיכו איתי עוד רגע ובתוך המותגים הישראליים סמנו את המוצרים שפותחו כולם בישראל – ממחקר הצרכנים, דרך כתיבת ה MRD ועד לתכנון המכני הנדסי ואפילו האפליקציה המפעילה את המוצר.  

יש מעט מאוד מוצרים כאלו- המוביל שבהם, ללא ספק, הוא בר המים תמי4.

במסגרת תהליך הקליטה לארגון, מרבית עובדי המטה החדשים מגיעים אליי לשיחת היכרות. לרוב אני שואל מה גרם להם להגיע אלינו מחברות הענק בהם עבדו. אחד המתכנתים אמר לי: "עבדתי בחברה עם מוצרים מדהימים. בסוף היום הייתי אחראי על מרכיב קטן ממוצר עצום, בשטראוס מים יכולת ההשפעה שלי עצומה מהיום הראשון".

אנשי הטכנולוגיה שלנו חייבים להיות מדהימים. לא פחות. ההחלטה שלהם משפיעה ישירות על האם המוצר יעבוד בצורה תקינה בבתים שלהם עצמם בתוך זמן קצר. אנשי האפליקציות חייבים להיות חדים. כל שינוי שלהם משפיע באופן ישיר על שימוש במכשיר שנמצא בחלק ניכר מהבתים בישראל.

חדשנות היא מילה גדולה, תהליכים סבוכים, מורכבויות פוליטיות. כולם רוצים, מעטים יכולים. בשנתיים האחרונות בתפקידי כמנהל פיתוח עסקי הובלתי את מאגר חדשנות העובדים של החברה. בפשטות – בחברה שבה לעובד יש השפעה עצומה כל כך אנו צמאים לחדשנות מצד העובדים, תלויים בה ומעודדים אותה. היכולת בחברה מסוג שלנו להגיע מרעיון של עובד להטמעה במוצר קצה היא ייחודית. לדוגמא: רעיון של מנהל לוגיסטיקה שינה את לוגיקת ההפעלה של תהליך מסוים בתוך המכשיר, תורגם מיידית לתיקי הייצור ותוך 3 חודשים הוטמע במוצר הקצה.

שטראוס מים לא תתאים לכולם...

מי שמחפש לשנות ומבין שלא יתאפשר לו להיבלע בקהל ולהיות "אחד מ" אלא "האחד" מוזמן לנסות להגיע . ועוד לא דיברנו על קבוצת שטראוס, אחריות חברתית, שוויון מגדרי והאפשרות לעבוד במקום שעושה טוב לסביבה, ללקוחות ולעובדים. מבטיח לעשות זאת בפעם הבאה...

הכותב: דן גוס
מנהל אסטרטגיה ופיתוח עסקי בשטראוס מים