דילוג לתוכן העיקרי

מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז?
אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ? כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 בקבוקי מים רב-פעמיים לילדים לעידוד שתיית מים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? למה חשוב לשתות מים בקיץ? לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? משחק שתיית המים שמשגע את העולם מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? כמה מים שותות החיות? 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום 11 עובדות שלא הכרתם על מים בקבוקי מים רב פעמיים: לשתות יותר מים בנוחות ולשמור על איכות הסביבה איך נדע כמה כוסות מים מומלץ לשתות במהלך היום? למה יש אנשים שלא אוהבים לשתות מים מהברז? מה הקשר בין נורת UV לקורונה? מה עשוי להסתתר בכוס המים שלכם? הכירו את ההתייבשות השקטה איכות המים שאתם שותים חשובה לכם? הכירו את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם מבחן טעם המים: גרסת האינסטלטורים סדרת ברי המים החדשים tami4edge קטנים יותר, חכמים יותר ועוזרים לכם לפתח הרגלי שתיית מים נכונים ובריאים יותר מים איכותיים וטעימים הם מרכיב חובה בבישול, הכירו את סדרת ברי המים החדשים tami4edge שהופכים לחלק אינטגרלי מהמטבח הישראלי
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 09/04/2018

מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז?

מתכות? קוליפורמים? חומרי הדברה? תרופות? חלודה? כל אלו ועוד עשויים להגיע למי השתייה. אל דאגה, בישראל התברכנו במים איכותיים שעוברים את כל התהליכים כדי לעמוד בסטנדרטיים העולמים המחמירים ביותר. אבל מה קורה כשהם מגיעים לבית? הצנרת הביתית היא כבר באחריותכם

עבור כל יצור חי, החל בחיידקים וצמחים וכלה בבני אדם, המים הם חומר הכרחי לקיום. כבר לפני מאות אלפי שנים התפתחו תרבויות אנושיות סמוך למקורות מים, וזאת כדי להבטיח אספקת מים לשתייה, מזון ואף לתרבות ופולחן. גם כיום מים הכרחיים לכל תחומי החיים לרבות גידולי מזון, תעשייה ובראש ובראשונה כמובן שתייה. המים אשר מצויים בגופינו, ותופסים כ-70% ממנו, משמשים כבסיס לכל התהליכים הגופניים. כך למעשה, המים הם החומר הנצרך ביותר בחיים.

 

בארצנו, משק המים הישראלי עבר שינויים גדולים בשנים האחרונות. אם בעבר המים שסופקו היו מים שמקורם בימת הכנרת או בקידוחים ממאגרים תת-קרקעיים, היום בין 60%-70% מהמים המסופקים הינם מים מותפלים. לרוב, מים אלה נמהלים עם מים טבעיים והמים הסופיים שמגיעים אל ביתנו הם תמהיל של שני הסוגים.

 

לשמחתנו, מדינת ישראל השכילה להיערך לנושא המחסור במים שנגרם עקב דלדול במאגרי המים הטבעיים בשל מיעוט משקעים ועליה בצריכת המים. ערים בעולם שלא עשו זאת, עומדות כיום בפני משבר מים חמור. קייפטאון למשל, בירת דרום אפריקה, נמצאת בפני משבר מים חריף וקיים חשש אמיתי שהמים בברזי האנשים פשוט ״ייגמרו״. ישראל לעומת זאת, נחשבת מעצמה בתחום פיתוח טכנולוגיות המים ואף ידועה כמדינה המובילה בעולם בשימוש במים ממוחזרים.

יחד עם זאת ומעל לכל, האתגר הגדול ביותר הינו אספקת מים איכותיים ובריאים על ידי שימור איכותי של מקורות המים, טיפול יסודי במים ושימור מצבם לאורך מערכת ההובלה כדי שיגיעו אלינו ראויים לשתייה. אולם, מנין מגיעים אלינו המים?

מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז?

מקורות המים בישראל

אם בעבר ימת הכנרת סיפקה מקור מים נכבד והזרימה דרך המוביל הארצי כמויות רבות של מים דרומה, כיום, עקב הירידה במפלס הכנרת, זו איננה משמשת עוד כמקור מים עיקרי לתושבי המדינה אלא כמקור מקומי המשרת בעיקר את תושבי הצפון. מקורות מים נוספים הינם אקוויפרים, מי תהום המקבלים את מימיהם מהתנקזות גשמים, ומתקני התפלה.

למעשה, מתקני ההתפלה הם היום מקור המים העיקרי בישראל. מדובר במתקנים אשר פזורים לאורך חוף הים, ומתפילים את מי הים באמצעות תהליך הנקרא אוסמוזה הפוכה. במסגרת ההליך, מופחתים באופן ניכר המלחים המומסים במי הים והמים המליחים הופכים למים ״מתוקים״. מכאן אף כינוי התהליך, מהמילה ״תפל״. באנגלית, השם מתאר בצורה נכונה יותר את התהליך: Desalination, ובתרגום לעברית – הפחתת מלחים. לרוב, המים המותפלים מעורבבים בתמהיל זה או אחר עם מים טבעיים ומופצים במערכת הובלת המים.

מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז?

כיצד מבטיחים את איכות המים?

השאלה כיצד מוודאים שאיכות המים טובה ונשמרת לאורך כל זמן ההובלה במערכת אספקת המים היא חשובה, ומוטלת באחריות משרד הבריאות ושל כולנו. מים ראויים לשתייה חייבים לעמוד ב״תקנות בריאות העם (איכותם התברואתית של מי-שתייה ומתקני שתייה)״. תקנות אלו כוללות הגדרות לחומרים הנבדקים במי השתייה וקובעות את ריכוזם המקסימלי, הוראות לתדירות הבדיקות שעוברים המים, כיצד יש לטפל בחריגות ועוד.

בהתאם לכל סוג מקור המים, המים עוברים סדרת טיפולים כדי להבטיח את איכותם, למשל: שיקוע חלקיקים וסינון. כמו כן, למים מותפלים מוסיפים סידן על מנת להגן על מערכת הצינורות ולמנוע קורוזיה של הצנרת שעלולה לשחרר למים חומרים בלתי רצויים, וכלור – שתפקידו הוא להגן בפני התפתחות חיידקים. החיסרון של הכלור אפוא הוא בטעם הלוואי שהוא יוצר במים.

 

הצנרת הביתית שלכם היא רק באחריותכם 

הצנרת הביתית שלכם היא רק באחריותכם

עם כל המשאבים הרבים של כל הארגונים האחראים על המים שלנו, אחריותם מסתיימת בכניסה לבניין שלנו. הדרך שהמים עוברים מנקודת החלוקה בה המים נבדקים, ועד לכניסה לביתנו לרבות הדרך בצנרת הביתית – היא באחריותנו בלבד.

מסע קצר זה עשוי בהחלט לגרוע מאיכות המים ואף לקבוע את האיכות המים שאנו שותים. בעניין זה, חשוב לדעת כי צנרת ישנה שעברו בה כמויות גדולות של מים עלולה להשיל חומרים בלתי רצויים למים כמו חלודה (ברזל) עופרת ונחושת. כמו כן היא מהווה מצע להתפתחות חיידקים ועובשים אשר משפיעים על איכות, מראה וטעם המים. זה המקום שלנו כצרכנים להבטיח את איכות המים אותה אנחנו והילדים שלנו שותים.

 

יש לכם תמי4 בבית? במסלול השירות שלנו אתם נהנים ממטהר המים tami4maze כל חצי שנה ונורת UV כל שנה עד לבית, אחריות ושירות מלא בכל תקלה, ראש שקט בכל הקשור למי השתייה ומים איכותיים וטעימים לכל המשפחה!

 

לרכישה