דילוג לתוכן העיקרי

כמה מים שותות החיות?
מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד כמה מים שותות החיות? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? משחק שתיית המים שמשגע את העולם למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מים מוגזים VS סודה: לא אותו המשקה! כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים למה חשוב לשתות מים בקיץ? למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף 5 בקבוקי מים מיוחדים שיגרמו לילדים שלכם לשתות יותר מים גם בבית הספר מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ?
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 31/01/2018

כמה מים שותות החיות?

חושבים שרק עבור בני האדם, שתיית מים היא חלק בלתי נפרד מהחיים? גם החיות תלויות במים, ואף צריכות לשתות הרבה יותר מאיתנו. איזו חיה שותה הכי הרבה, כמה מים צריכים הכלבים והחתולים שלכם? כמה מים יש בדבשת של הגמל ומה מתרחש מסביב למקווה המים בסוואנה? יצאנו לבדוק

באפריקה הרחוקה, מקווי המים הפזורים בלב המדבריות מושכים אליהם מגוון בעלי חיים. סביב מקורות המים החיות שותות, אוכלות ומחזרות זו אחר זו. בורות המים מושכים אליהם את הג׳ירפות שבאות להרוות את צימאונן, להקות בזים שרק מחכים לצוד, קרנפים, פילים, אריות ועוד. ממש מפגש שכונתי.

מי שותה הכי הרבה מים בחבורה?

  • פילים:

    הפילים מתקהלים תמיד סביב נהרות, אגמים ובורות מים. הפילים האפריקניים הם בעלי החיים הגדולים ביותר על פני היבשה, וצורכים עד כ-

    200

    ליטר מים ביום – זה המון! נתון מדהים עוד יותר הוא שהפיל יכול לשתות בשלוק אחד כ-11 ליטרים של מים.

  • גמלים:

    הגמל יכול להסתדר במדבר מעל לשבוע בלי לשתות מים, רק בזכות כך שהוא נושא בתוכו כמות מים גדולה ומאבד מעט מאוד נוזלים. ברגע שהגמל שותה, הוא מסוגל להחזיר לעצמו את כל המים שאיבד בתוך 10 דקות! מדובר על כמות של 100 ליטר לפחות. אגב, המחשבה שהגמל מחזיק את המים בדבשתו אינה נכונה. בדבשת נשמרים שומנים, ולא מים. השומן משמש את הגמל כמאגר מזון, ובמצבי התייבשות הגמל מייצר ממנו מים מטבוליים - מים שנוצרים בזמן פירוק השומן שבתאי הדבשת.

ג׳ירפות:

בימים חמים, הג׳ירפות יכולות לשתות כ-40 ליטר מים ביום. הג׳ירפות שותות מים במהירות רבה, וזקוקות להרבה מאוד נוזלים. למעשה, הן צורכות את הנוזלים שלהן גם מהצמחים שהן אוכלות ולא רק באמצעות שתייה ישירה.

קצת פחות צמאים: כלבים וחתולים

כך אצל חיות הבר, אבל מה עם חיות המחמד שאנחנו מגדלים בבית או רואים ברחוב? אם אתם מגדלים כלב, כדאי לדעת כי כמות המים שכלבים צריכים לשתות ביום היא כ-60 מ״ל לכל קילוגרם ממשקל גופם. למשל, כלב ששוקל 20 ק״ג, צריך לשתות 1.2 ליטר מים ביום. בימים חמים, אגב, הכמות המומלצת כפולה.

לעומתם, חתולים זקוקים לפחות מים. חתול ממוצע, בדרך כלל, קטן יותר מכלב, וצריך לשתות ביום בין 32-22 מ״ל לקילוגרם. עבור חתול ממוצע, ששוקל בין ארבעה לחמישה קילוגרמים, כמות המים המומלצת היא 120 מ״ל - בערך כוס מים מלאה. מיאו!

ומה איתנו?

אנחנו בני האדם צריכים לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום, בין אם בקיץ או בחורף.
מזל שיש לנו בבית את בר המים תמי4 עם מים צלולים וטעימים זמינים בלחיצת כפתור!

לרכישה