דילוג לתוכן העיקרי

כמה מים שותות החיות?
אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ? כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 בקבוקי מים רב-פעמיים לילדים לעידוד שתיית מים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? למה חשוב לשתות מים בקיץ? לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? משחק שתיית המים שמשגע את העולם מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? כמה מים שותות החיות? 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום 11 עובדות שלא הכרתם על מים בקבוקי מים רב פעמיים: לשתות יותר מים בנוחות ולשמור על איכות הסביבה איך נדע כמה כוסות מים מומלץ לשתות במהלך היום? למה יש אנשים שלא אוהבים לשתות מים מהברז? מה הקשר בין נורת UV לקורונה? מה עשוי להסתתר בכוס המים שלכם? הכירו את ההתייבשות השקטה איכות המים שאתם שותים חשובה לכם? הכירו את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם מבחן טעם המים: גרסת האינסטלטורים סדרת ברי המים החדשים tami4edge קטנים יותר, חכמים יותר ועוזרים לכם לפתח הרגלי שתיית מים נכונים ובריאים יותר מים איכותיים וטעימים הם מרכיב חובה בבישול, הכירו את סדרת ברי המים החדשים tami4edge שהופכים לחלק אינטגרלי מהמטבח הישראלי
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 31/01/2018

כמה מים שותות החיות?

חושבים שרק עבור בני האדם, שתיית מים היא חלק בלתי נפרד מהחיים? גם החיות תלויות במים, ואף צריכות לשתות הרבה יותר מאיתנו. איזו חיה שותה הכי הרבה, כמה מים צריכים הכלבים והחתולים שלכם? כמה מים יש בדבשת של הגמל ומה מתרחש מסביב למקווה המים בסוואנה? יצאנו לבדוק

באפריקה הרחוקה, מקווי המים הפזורים בלב המדבריות מושכים אליהם מגוון בעלי חיים. סביב מקורות המים החיות שותות, אוכלות ומחזרות זו אחר זו. בורות המים מושכים אליהם את הג׳ירפות שבאות להרוות את צימאונן, להקות בזים שרק מחכים לצוד, קרנפים, פילים, אריות ועוד. ממש מפגש שכונתי.

 

מי שותה הכי הרבה מים בחבורה?

פילים:

הפילים מתקהלים תמיד סביב נהרות, אגמים ובורות מים. הפילים האפריקניים הם בעלי החיים הגדולים ביותר על פני היבשה, וצורכים עד כ- 200 ליטר מים ביום – זה המון! נתון מדהים עוד יותר הוא שהפיל יכול לשתות בשלוק אחד כ-11 ליטרים של מים.

 

גמלים:

הגמל יכול להסתדר במדבר מעל לשבוע בלי לשתות מים, רק בזכות כך שהוא נושא בתוכו כמות מים גדולה ומאבד מעט מאוד נוזלים. ברגע שהגמל שותה, הוא מסוגל להחזיר לעצמו את כל המים שאיבד בתוך 10 דקות! מדובר על כמות של 100 ליטר לפחות. אגב, המחשבה שהגמל מחזיק את המים בדבשתו אינה נכונה. בדבשת נשמרים שומנים, ולא מים. השומן משמש את הגמל כמאגר מזון, ובמצבי התייבשות הגמל מייצר ממנו מים מטבוליים - מים שנוצרים בזמן פירוק השומן שבתאי הדבשת.

 

ג׳ירפות:

 בימים חמים, הג׳ירפות יכולות לשתות כ-40 ליטר מים ביום. הג׳ירפות שותות מים במהירות רבה, וזקוקות להרבה מאוד נוזלים. למעשה, הן צורכות את הנוזלים שלהן גם מהצמחים שהן אוכלות ולא רק באמצעות שתייה ישירה.

כמה מים שותות החיות?

 

קצת פחות צמאים: כלבים וחתולים

כך אצל חיות הבר, אבל מה עם חיות המחמד שאנחנו מגדלים בבית או רואים ברחוב? אם אתם מגדלים כלב, כדאי לדעת כי כמות המים שכלבים צריכים לשתות ביום היא כ-60 מ״ל לכל קילוגרם ממשקל גופם. למשל, כלב ששוקל 20 ק״ג, צריך לשתות 1.2 ליטר מים ביום. בימים חמים, אגב, הכמות המומלצת כפולה.

לעומתם, חתולים זקוקים לפחות מים. חתול ממוצע, בדרך כלל, קטן יותר מכלב, וצריך לשתות ביום בין 32-22 מ״ל לקילוגרם. עבור חתול ממוצע, ששוקל בין ארבעה לחמישה קילוגרמים, כמות המים המומלצת היא 120 מ״ל - בערך כוס מים מלאה. מיאו!

כמה מים שותות החיות?

 

ומה איתנו?

אנחנו בני האדם צריכים לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום, בין אם בקיץ או בחורף.
באמצעות מחשבון המים שלנו תוכלו לדעת כמה מים צריך לשתות ביום לפי גילכם ומאפיינים נוספים.
מזל שיש לנו בבית את בר המים תמי4 עם מים צלולים וטעימים זמינים בלחיצת כפתור!
 

לרכישה