דילוג לתוכן העיקרי

מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4
אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ? כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 בקבוקי מים רב-פעמיים לילדים לעידוד שתיית מים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? למה חשוב לשתות מים בקיץ? לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? משחק שתיית המים שמשגע את העולם מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? כמה מים שותות החיות? 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום 11 עובדות שלא הכרתם על מים בקבוקי מים רב פעמיים: לשתות יותר מים בנוחות ולשמור על איכות הסביבה איך נדע כמה כוסות מים מומלץ לשתות במהלך היום? למה יש אנשים שלא אוהבים לשתות מים מהברז? מה הקשר בין נורת UV לקורונה? מה עשוי להסתתר בכוס המים שלכם? הכירו את ההתייבשות השקטה איכות המים שאתם שותים חשובה לכם? הכירו את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם מבחן טעם המים: גרסת האינסטלטורים סדרת ברי המים החדשים tami4edge קטנים יותר, חכמים יותר ועוזרים לכם לפתח הרגלי שתיית מים נכונים ובריאים יותר מים איכותיים וטעימים הם מרכיב חובה בבישול, הכירו את סדרת ברי המים החדשים tami4edge שהופכים לחלק אינטגרלי מהמטבח הישראלי
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 03/03/2016

מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4

בדיקות קפדניות לפני יציאת ברי המים אל השוק וביקורים בבתי הצרכנים. ד"ר עירית וייזר, מנהלת המכון למיקרוביולוגיה שמלווה את "שטראוס מים" כבר 17 שנה, מסבירה את כל מה שאתם צריכים לדעת על איכות המים שאתם שותים. השורה התחתונה: המים טובים וראויים לשתייה.

מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4

 

רבים שואלים איך "שטראוס מים", דואגת כבר שנים לאיכות המים של ברי המים שנמצאים אצל רבבות בבית ובמשרד. כבר 18 שנה שהחברה מלווה באופן צמוד על ידי המכון למיקרוביולוגיה של מזון ומוצרי צריכה שבנשר, בניהולה של ד"ר עירית וייזר.

 

מדובר במעבדה המוכרת על ידי משרד הבריאות ומוסמכת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות, שתפקידה לבצע בדיקות מיקרוביאליות לכל ברי המים של החברה, ולוודא שהם עומדים בתקן המחמיר של משרד הבריאות למערכות סינון וטיהור של מי שתייה.

"אנחנו מבצעים בדיקות בכל מכשיר חדש שיוצא לשוק כדי לוודא שהוא מתאים לדרישות התקן 1505 של משרד הבריאות. תקן מחמיר מאוד ביחס לנהוג בארצות הברית ובאירופה", מסבירה ד"ר וייזר, העומדת בראש המעבדה.

 

העבודה בתחום ביקורת האיכות של המים מתבצעת לא רק בין כותלי המכון בנשר. אותו תקן 1505 של משרד הבריאות שכבר הזכרנו, דורש לבדוק את ברי המים גם במעבדה וגם בבתי הצרכנים. "אנחנו מגיעים לבתי הצרכנים באופן יזום ממש לפני החלפת הסנן ומנורת ה-UV. שם אנחנו בודקים את המכשירים ואת תפקודם, ומוודאים שאיכות המים נשמרת לאורך זמן", מוסיפה ד"ר וייזר.

מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4

"הכי חשוב שהמים לא יכילו גורמים שעלולים לסכן את בריאות הציבור"

מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4

אז מה בעצם מסתתר מאחורי אותו מונח "איכות המים"? מהו הדבר שהכי חשוב לוודא, כדי להבטיח שהמים שאנחנו צורכים יהיו ראויים לשתייה? התשובה קצרה וברורה. "המדד החשוב ביותר לאיכות המים הוא שהם לא יכילו גורמי סיכון", מסבירה ד"ר וייזר. "למשל חיידקים אינדיקטוריים צואתיים, שעלולים לסכן את בריאת הציבור".

 

אחד המונחים שעולים בשיח על איכות המים הוא "ספירת חיידקים כללית", עליו אנחנו שומעים לעתים בתקשורת. מדובר בחיידקים שאפשר למצוא בכל סביבה בחיינו, לרבות מוצרי מזון ושתייה בהם ירקות, מזון תינוקות, וכמובן גם מים. ארגון הבריאות העולמי ערך מחקרים רבים על מים, וקבע חד משמעית כי הספירה הכללית אינה מהווה גורם מסכן במי השתייה.

 

בתקנים המתייחסים למי שתייה בארה"ב ובמדינות שונות באירופה, כלל אין התייחסות לנושא הספירה הכללית, מתוך הבנה שאין לכך השפעה על בריאות הציבור. בתקן הישראלי המחמיר יותר, שאותו כבר הזכרנו, נקבע רף מקסימאלי של לספירת חיידקים כללית שעל ברי המים השונים לעמוד בו. ב"שטראוס מים" עומדים בתקן הזה.

כדי להדגים את הנושא, ד"ר וייזר משתמשת במזון התינוקות ומסבירה כי "התקן המותר למזון תינוקות, שזו אוכלוסייה בעלת רמת סיכון גבוהה עומד על 5,000 חיידקים לגרם". במדידות של רמת החיידקים במים לא מתגלים בדרך כלל יותר מכמה מאות חיידקים, כך שמדובר במספרים שבהחלט עומדים בתקן הישראלי המחמיר.

עכשיו, אחרי כל מה שסיפרנו לכם, אתם כבר יכולים לקבוע בעצמכם, כי ב"שטראוס מים" עושים הכל כדי להבטיח את איכות המים של המכשירים. אבל אם בכל זאת נותר בכם ספק קטן, ניתן למומחית שלנו לסכם.

"אנחנו מלווים את 'שטראוס מים' מזה 17 שנה, ובודקים כל מכשיר ומכשיר שיוצא לשוק", מזכירה ד"ר עירית וייזר מהמכון למיקרוביולוגיה. "אני יכולה לומר בבירור, שכל המכשירים של 'תמי 4' שנבדקו על ידנו מתאימים לדרישות התקן של משרד הבריאות, ואין לי ספק שהמים ראויים לשתייה".

לרכישה