דילוג לתוכן העיקרי

אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות
אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ? כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 בקבוקי מים רב-פעמיים לילדים לעידוד שתיית מים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? למה חשוב לשתות מים בקיץ? לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? משחק שתיית המים שמשגע את העולם מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? כמה מים שותות החיות? 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום 11 עובדות שלא הכרתם על מים בקבוקי מים רב פעמיים: לשתות יותר מים בנוחות ולשמור על איכות הסביבה איך נדע כמה כוסות מים מומלץ לשתות במהלך היום? למה יש אנשים שלא אוהבים לשתות מים מהברז? מה הקשר בין נורת UV לקורונה? מה עשוי להסתתר בכוס המים שלכם? הכירו את ההתייבשות השקטה איכות המים שאתם שותים חשובה לכם? הכירו את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם מבחן טעם המים: גרסת האינסטלטורים סדרת ברי המים החדשים tami4edge קטנים יותר, חכמים יותר ועוזרים לכם לפתח הרגלי שתיית מים נכונים ובריאים יותר מים איכותיים וטעימים הם מרכיב חובה בבישול, הכירו את סדרת ברי המים החדשים tami4edge שהופכים לחלק אינטגרלי מהמטבח הישראלי
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 03/07/2016

אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות

כאבי ראש ועור יבש הם רק חלק מהתסמינים שיכולים להעיד על כך שאתם לא שותים מספיק; מדריך חשוב לקיץ

נהוג לחשוב שצמא הוא הסימפטום העיקרי להתייבשות, אבל הפתעה: מסתבר שפעמים רבות תחושת הצמא אינה מורגשת מספיק, ודווקא סימנים אחרים יכולים להעיד על כך שאנחנו חייבים לשתות כוס מים בדחיפות.
מאחר שלגוף אין יכולת לאגור מים, יש לספק לו את כמות המים הדרושה כדי לשמור על בריאות וחיוניות. כדאי להקפיד על כך במיוחד בקיץ, ולשם כך הכנו מדריך שכל ישראלי חייב לשנן.

 

1. כאבי ראש

אלה עלולים להיגרם ממגוון סיבות, כשהעיקרית שבהן היא מחסור במים. זה אומר שאם ישנתם מספיק ואתם לא נוטים לסבול ממיגרנות, ובכל זאת חשים כאב ראש – כדאי מאוד לשתות. מומחים טוענים שהתייבשות היא הסיבה מס' 1 לכאבי ראש בקרב ילדים, כך שבמיוחד הקטנטנים צריכים להקפיד לשתות בימי הקיץ החמים. מה הקשר בין כאבי ראש למחסור במים? הסברה היא שכלי הדם במוח מתכווצים בניסיון לשלוט ברמת הנוזלים בגוף; הכיווץ מפחית את כמות הדם והחמצן שמגיעה למוח; וכך נוצר הכאב.

אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות

 

2. התכווצות שרירים

מסתבר שתסמין מרכזי בהתייבשות הוא התכווצות וכאבי שרירים. הסבר אפשרי לכך הוא שחוסר במים פוגע במאזן המלחים בגוף, והדבר גורם לכיווץ ולכאבי שרירים. אם מדובר באדם פעיל, כלומר שמרבה לזוז ופחות נמצא במנוחה, ההתכווצויות יהיו חזקות יותר.

אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות

 

3. עור יבש

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף, ומאחר שמים מהווים כידוע יותר מ- 70% מהגוף, מחסור בהם משפיע קודם כל על העור. אם הגוף לא מקבל מספיק נוזלים, העור יהפוך ליבש ומחוספס. מעבר לעניין האסתטי, יש כאן גם בעיה בריאותית: עור יבש חשוף ליותר נזקי שמש ולדלקות עור.

רוצים לקבל הצעה אטרקטיבית לבר המים תמי4? הקליקו כאן >>

4. שתן כהה

בעניין הזה, הכלל פשוט: ככל שזה יותר שקוף, כך יותר טוב. צבע השתן הוא המדד הטוב ביותר לשאלה האם אנו שותים מספיק, כאשר צבע צהוב כהה מעיד על כך שהגוף נמצא בתהליך התייבשות. גם כמות השתן יכולה להעיד על חוסר במים, ובמיוחד אצל תינוקות יש לוודא שהחיתולים רטובים; חיתול יבש למשך מספר שעות מעיד על בעיה.

אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות

 

5. עצירות

ההפרעה הכי שכיחה במערכת העיכול היא פעמים רבות תוצאה של חוסר במים: המים מנקים את מערכות הגוף ומסייעים בסילוק פסולת מהגוף. כאשר לא שותים מספיק, הגוף מתקשה לסלק פסולת.

 

6. הקאות

במצב של התייבשות, נפח הדם מצטמצם והזרמתו לחלק מאיברים מפסיקה כמעט כליל, זאת על מנת שיוכל להגיע לאיברים היותר חיוניים כמו למוח וללב. מאחר שהכליות לא מקבלות מספיק דם, הן מתקשות לתפקד כראוי, מצב שמוביל להקאות ולאיבוד נוזלים נוסף.
אז הקפידו לשתות כמה שיותר, ושיהיה לנו קיץ בריא!

לרכישה