דילוג לתוכן העיקרי

מה הקשר בין נורת UV לקורונה?
אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ? כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 בקבוקי מים רב-פעמיים לילדים לעידוד שתיית מים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? למה חשוב לשתות מים בקיץ? לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? משחק שתיית המים שמשגע את העולם מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? כמה מים שותות החיות? 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום 11 עובדות שלא הכרתם על מים בקבוקי מים רב פעמיים: לשתות יותר מים בנוחות ולשמור על איכות הסביבה איך נדע כמה כוסות מים מומלץ לשתות במהלך היום? למה יש אנשים שלא אוהבים לשתות מים מהברז? מה הקשר בין נורת UV לקורונה? מה עשוי להסתתר בכוס המים שלכם? הכירו את ההתייבשות השקטה איכות המים שאתם שותים חשובה לכם? הכירו את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם מבחן טעם המים: גרסת האינסטלטורים סדרת ברי המים החדשים tami4edge קטנים יותר, חכמים יותר ועוזרים לכם לפתח הרגלי שתיית מים נכונים ובריאים יותר מים איכותיים וטעימים הם מרכיב חובה בבישול, הכירו את סדרת ברי המים החדשים tami4edge שהופכים לחלק אינטגרלי מהמטבח הישראלי
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 18/11/2020

מה הקשר בין נורת UV לקורונה?

אתם שותים מבר המים תמי4 מים איכותיים וטעימים, אבל חשבתם פעם איך זה קורה?

בבר מים תמי4 ישנה נורת  UV שהתפקיד שלה הוא לעקר את החיידקים שמקורם במי ברז  או הצנרת. בכך שומרת הטכנולוגיה הייחודית הזו על בריאות גופנו, אבל מסתבר שאפשר לעשות עם נורת ה-UV אפילו יותר. כבר בתחילת ימי הקורונה נענתה שטראוס מים לקול קורא של משרד הביטחון, ופיתחה מתקן פורץ דרך לעיקור וחיטוי ציודם של אנשי הצוותים הרפואיים בבתי החולים המבוסס על יכולות נורת ה-UV  שקיימת היום בכל בר מים תמי4.


אז איך נולדה ההמצאה?

בברי המים תמי4 כאמור ישנה נורת UV שתפקידה לעקר חיידקים ומניעת התרבות של החיידקים, לכן הוחלט להשתמש בידע אותו שנצבר בתחום המים על מנת לפתח מכשיר עיקור שיהיה יעיל בהשמדת חיידקי הקורונה.


צוות החוקרים והמהנדסים של החברה בנה מודל ראשוני המבוסס על נורת ה-UV הנמצאת בברי המים תמי4, נוכח העובדה שכאן היה מדובר בעיקור אוויר ולא מים, הבינו שיש צורך בעוצמת UV כפולה ולכן הותקנו במערכת שתי נורות כאלו. עם סיום בניית המודל הועבר המודל לבדיקות מקדמיות במעבדות החברה באור יהודה ואלו הוכיחו כי אפקטיביות החיטוי של המכשיר גבוהה מאוד.


במשרד הביטחון התלהבו מאוד מהמתקן והוא נשלח באופן מהיר לבית החולים תל השומר. בבדיקות מעבדה שבוצעו במחלקת הקורונה של בית חולים תל השומר, המכשיר נמצא כמשמיד באופן יעיל מאוד חיידקי קורונה. התברר שהמכשיר מסוגל לחטא בין היתר משקפיים, סטטוסקופ, טלפון סלולרי ואולי החשוב מכל מסכות הגנה, מה שמצמצם את סיכויי העברת הנגיף למי שהצוות הרפואי נמצא אתו במגע מחוץ לשעות העבודה, לרבות המשפחות.


השלב האחרון היה אישור של מכון התקנים. בימי שגרה תהליך כזה עשוי לקחת חודשים רבים  מאחר ומדובר בציוד רפואי הדורש בדיקות מרובות. כאן התהליך לקח ימים בודדים בלבד, משום שמכון התקנים הבין את החשיבות. בדיקות הבטיחות למכשיר בוצעו בתוך ימים ספורים. המוצרים מאושרים כבטוחים לשימוש ועומדים בתקינה הבטיחותית בינלאומית כך שהמכשיר לא רק ייחודי מסוגו בישראל, אלא בכל העולם.


המכשירים יוצרו ונתרמו לבתי חולים ברחבי הארץ.

 

ד"ר לי יערי אורתופד, מומחה לפציעות ספורט
ד"ר אילנית מלר מומחית בכירורגיה כללית וגריאטרית 

לרכישה