דילוג לתוכן העיקרי

מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים?
אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ? כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 בקבוקי מים רב-פעמיים לילדים לעידוד שתיית מים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? למה חשוב לשתות מים בקיץ? לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? משחק שתיית המים שמשגע את העולם מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? כמה מים שותות החיות? 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום 11 עובדות שלא הכרתם על מים בקבוקי מים רב פעמיים: לשתות יותר מים בנוחות ולשמור על איכות הסביבה איך נדע כמה כוסות מים מומלץ לשתות במהלך היום? למה יש אנשים שלא אוהבים לשתות מים מהברז? מה הקשר בין נורת UV לקורונה? מה עשוי להסתתר בכוס המים שלכם? הכירו את ההתייבשות השקטה איכות המים שאתם שותים חשובה לכם? הכירו את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם מבחן טעם המים: גרסת האינסטלטורים סדרת ברי המים החדשים tami4edge קטנים יותר, חכמים יותר ועוזרים לכם לפתח הרגלי שתיית מים נכונים ובריאים יותר מים איכותיים וטעימים הם מרכיב חובה בבישול, הכירו את סדרת ברי המים החדשים tami4edge שהופכים לחלק אינטגרלי מהמטבח הישראלי
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 12/04/2018

מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים?

למה זיהום האוויר משפיע על המים שאנחנו שותים? כיצד ייתכן ששיירי תרופות נמצאים במקורות המים? ומה הקשר בין חקלאות ואיכות המים? כל התשובות לפניכם

המים הם מקור החיים. מים היוו תמיד את הכוח המניע, וזו הסיבה שהאנושות התפתחה סמוך למקורות מים. יתר על כן, התפשטותם של עמים לאורך ההיסטוריה היתה תלויה ביכולת שלהם לנהל ולהוביל את המים, ולהתרחב על פני שטחים תוך הבטחת אספקת מים. ואולם, אספקת מים והובלתם בצורה איכותית העלתה אתגרים רבים. כך למעשה, לסינון ושיפור מי השתייה ישנן עדויות כבר משנת 4000 לפני הספירה. עד המאה ה-18 לספירה כבר התפתחו שיטות לסינון ומניעת עכירות המים בכל רחבי העולם, אך היה זה רק בעשורים האחרונים, שנעשתה פריצת דרך והתקדמות טכנולוגית משמעותית בתחום זה, לרבות הבנה והבחנה בין מזהמים שונים, מקורם והשפעתם על בריאותנו.

מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים?

האם יש קשר בין זיהום אוויר לאיכות המים?

זיהום האוויר וההתחממות הגלובלית הם נושאים שכנראה כמעט כל אדם שמע עליהם. ואולם, לא הרבה יודעים שיש להם קשר גם לאיכות המים שלנו. שכן, ההשפעה של שחרור חומרים מזהמים מהתעשייה, מתחנות כוח ומכלי רכב לאטמוספירה גורמת לפגיעה בשכבת האוזון. שכבת האוזון, המגינה עלינו מפני קרינה והתחממות כדור הארץ, משפיעה בין היתר, גם על פיזור המשקעים וכמותם. כתוצאה מהפחתה בכמות המשקעים, הרכב המים משתנה וגורע מאיכות המים.

בנוסף, כשזה מגיע לזיהום אוויר, חשוב להבין כי החומרים המזהמים שנפלטים לאוויר מצטברים סביבנו בכל: החל מהאטמוספירה והקרקע וכלה בצמחים, בבניינים ובכל מה שמקיף אותנו. אותם חומרים המצטברים באוויר נשטפים עם המשקעים לקרקע, ומחלחלים יחד למאגרי המים המשמשים אותנו כמקור למי שתייה.

 

שאריות של תרופות

בעשור האחרון, התפרסמו ברחבי העולם דיווחים לא מעטים על שיירי תרופות ונגזרותיהן שנמצאים במקורות המים שלנו ומשם מגיעים למי הברז. כמו כן, מאמרים רבים הצביעו על פגיעה במערכות אקולוגיות וביצורים ימיים אשר נמצאים בהן בשל אותם גורמים מזהמים. אם כך, עולה השאלה מנין מגיעים חומרים אלו למים שלנו? התשובה לכך נעוצה בעובדה שהחומרים הפעילים בתרופות מופרשים מהגוף ומגיעים אל מערכת הביוב. הם אינם מושפעים מתהליכי סינון ופירוק שמטרתם לטהר שפכים, והיות וחלק מהשפכים המטוהרים מוזרמים לים, לנהרות ולאגמים – אותם שיירי תרופות עשויים להגיע גם למאגרי המים שלנו. חשוב לציין, כי חומרים אלו אינם נמצאים תחת ניטור מתמיד של איכות המים ולכן, לצערנו, אין ממש אינפורמציה לגבי נוכחותם וריכוזם במי השתייה שלנו.

מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? 

חקלאות ואיכות המים

כאשר אנו ניגשים לבחור פירות וירקות אנחנו רוצים לראותם גדולים ויפים. לפיכך, החקלאים שרוצים להבטיח את התוצרת והיבול שלהם עושים שימוש בדשנים וחומרי הדברה. אולם, החומרים בהם משתמשת החקלאות המודרנית נשטפים למאגרי המים שלנו ומשם עלולים להגיע למי השתייה. התקנים לאיכות מי השתייה בישראל אמנם מחייבים את ניטור ריכוז חומרים אלו במים, אבל חשוב לזכור כי התקן מכתיב סף מקסימלי להימצאותם, מה שבכל זאת, מתיר נוכחות חלקית שלהם כשעדיף שלא יימצאו במים כלל.

 

צנרת הבית - זו אחריות אישית

הצנרת הביתית היא הדרך האחרונה אותה עוברים המים בטרם הם מגיעים לכוס השתייה שלנו. אותה דרך משפיעה רבות על איכות המים ב״כוס הפרטית״, עם זאת הנושא אינו נמצא במודעות של רבים למרות שמדובר באחריותנו האישית. מרגע שהמים מגיעים לפתח הבית, בין אם מדובר בבניין או בבית פרטי, איכות המים נמצאת באחריות הדיירים. במידה ומדובר בצנרות ישנות וחלודות, המים אשר יוצאים בסופו של דבר מהברז, גם אם הגיעו איכותיים וטובים, נגרעים, מה שמורגש הן במראה והן בטעם המים. למען הסר ספק, חשוב להגיד שמי השתייה בארץ טובים ואיכותיים, ועוברים את כל תהליכי הטיפול והניקוי הקפדניים ביותר. אולם, מרגע שהם מגיעים לצנרת הביתית שלנו, הם נמצאים תחת אחריותנו האישית.

למרות שתהליכי הטיפול ומתקני הניקוי של מי השתייה בארץ עושים עבודתם נאמנה ואין ממה לחשוש, ישראלים רבים מחליטים להחזיק מסננים בביתם, ובצדק.
למים שאנחנו שותים חשיבות רבה לבריאותנו, וזוהי אחריותנו האישית לעשות כל שביכולתנו כדי שהללו יהיו טובים ונקיים ממזהמים שונים.

רק בברי המים תמי4 תוכלו למצוא את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם, בזכות השילוב של מטהר המים maze ונורת ה-UV המטהרים את המים מפני מתכות כבדות כמו עופרת וכספית, חול, חלודה, כלור, ומזהמים כימיים ומיקרוביולוגיים שעלולים להימצא בצנרת הביתית.
כך תוכלו להבטיח מים איכותיים וטעימים לכם ולמשפחתכם בלחיצת כפתור.
 

לרכישה