דילוג לתוכן העיקרי

מים מוגזים VS סודה: לא אותו המשקה!
אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ? כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 בקבוקי מים רב-פעמיים לילדים לעידוד שתיית מים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? למה חשוב לשתות מים בקיץ? לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? משחק שתיית המים שמשגע את העולם מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? כמה מים שותות החיות? 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום 11 עובדות שלא הכרתם על מים בקבוקי מים רב פעמיים: לשתות יותר מים בנוחות ולשמור על איכות הסביבה איך נדע כמה כוסות מים מומלץ לשתות במהלך היום? למה יש אנשים שלא אוהבים לשתות מים מהברז? מה הקשר בין נורת UV לקורונה? מה עשוי להסתתר בכוס המים שלכם? הכירו את ההתייבשות השקטה איכות המים שאתם שותים חשובה לכם? הכירו את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם מבחן טעם המים: גרסת האינסטלטורים סדרת ברי המים החדשים tami4edge קטנים יותר, חכמים יותר ועוזרים לכם לפתח הרגלי שתיית מים נכונים ובריאים יותר מים איכותיים וטעימים הם מרכיב חובה בבישול, הכירו את סדרת ברי המים החדשים tami4edge שהופכים לחלק אינטגרלי מהמטבח הישראלי
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 16/11/2016

על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם

הרבה אנשים לא יודעים, אבל מים מוגזים וסודה הם ממש לא אותו הדבר. עכשיו שאתם יודעים את העובדה המרעישה, תנו לנו לנסות להסביר מה הם ההבדלים בין שני המשקאות המבעבעים האלו

סודה הפכה לאחד המשקאות האהובים והפופולאריים ביותר בעולם בשנים האחרונות בזכות מראה הבועות הצלולות והטעם המוגז. אם בעבר הייתה סודה נחלתה של האוכלוסייה המבוגרת שלא צרכה סוכר, הרי שעם התגברות המודעות הבריאותית של השנים האחרונות צברה הסודה פופולאריות והפכה לנחלת הכלל.

שתיית סודה הפכה לטקס תרבותי רב משמעות בדומה לשתיית הקפה. בכל בית קפה תוכלו לפגוש בצעירים לצד מבוגרים השותים את המשקה המוגז ונהנים מן החוויה. טרנד הסודה בא לידי ביטוי בדיווחי רשתות בתי הקפה המעידות על כך שבשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בשתיית סודה.

רבים נוטים לבלבל בין סודה למים מוגזים אך לא נקדים את המאוחר. בר המים המוגזים היוקרתי של tami4bubbleX  אינו מציע סודה, אלא  מים מוגזים בהגזה איכותית בעלת 3 רמות הגזה שונות. בר המים המוגזים כולל גם את טכנולוגית ההרתחה החכמה, ואפילו לומד את הרגלי השתייה של בני הבית.

מים מוגזים VS סודה: לא אותו המשקה!

מהי סודה?

מקור השם סודה מהמילה סודיום (סודיום ביקרבונט), שהיא אבקת סודה לשתייה אשר עם הוספתה למים עם לימון יוצרת תסיסה ובועות. סודה מיוצרת במפעל תעשייתי להכנת משקאות ע"י המסת פחמן דו חמצני במים בהליך המכונה הגזה. בתום ההכנה עם החשיפה לאוויר וכתוצאה מנטרול הלחץ הגבוה, מסיסות הפחמן הדו חמצני יורדת ולכן מתחיל להשתחרר הגז שהתמוסס במים, ואלו הן הבועות וההגזה הנראות לעין ומורגשות בחך.


מהם מים מוגזים ומדוע הם טובים מסודה?

כיום, עם כניסת מתקני המים המוגזים אל תוך חיינו, מתבקשת השוואה בין מתקני מים מוגזים לבין בקבוקי סודה המשווקים בבקבוקים, ואותם ניתן לרכוש ברשתות השיווק, בקיוסקים, בחנויות נוספות ובמסעדות, בתי קפה וברים.
סודה מיוצרת במפעל תעשייתי להכנת משקאות ע"י המסת פחמן דו חמצני במים העוברים תהליך להסרת מלחים ומינרלים. לכן, במקרים מסוימים מוסיפים לבקבוק הסודה כמות דרושה של מלחים וחומרים נוספים בהתאם למתיקות המשקה וצבעו. בניגוד לכך, מים מוגזים הינם טבעיים הנובעים ממעיינות במעבה האדמה בהם הליך ההגזה טבעי, וכמובן מים מוגזים על ידי ברי מים בהם המים הטבעיים עוברים תהליך הגזה מדוד לפני הצריכה.


בר המים tami4bubbleX – יותר מסתם סודה

בר המים  tami4bubbleX של תמי4 מאפשר לכם ליהנות ממספר רב של יתרונות בדרך לשתיית מים מוגזים איכותיים וטעימים. בין יתר היתרונות של בר המים החדש תמצאו:

 • בר מים פונקציונאלי המאפשר לכם ליהנות גם ממים חמים, קרים פושרים ומוגזים 
 • הגזה אישית קרה וטרייה בהתאם לרמת ההגזה המועדפת עליכם – לרשותכם 3 רמות הגזה: עדינה, בינונית וחזקה
 • טמפרטורת מים קרה – דבר המאפשר ליהנות מרמת הגזה איכותית יותר
 • עיצוב חדשני ומרשים
 • רמת טיהור מים מקסימאלית המייצרת עבורכם מים איכותיים כבסיס ראשוני להפקת מים מוזגים
 • החלפה פשוטה ונוחה של מכלי הגזה CO2 חד פעמיים הניתנים למיחזור ואפשרות להזמינם בקלות מהאתר
 • מותיר את המינרלים והמלחים הנמצאים במי הברז

 bubble x

הסודה המושלמת

תהיתם פעם מהם הגורמים המשפיעים על טעמה של הסודה? ישנם כמה פרמטרים מרכזיים הקובעים את הטעם הסופי.

 • איכות המים בהם נעשה שימוש לצורך ייצור המים המוגזים
 • טמפרטורת המים
 • לחץ ההגזה והייצור בעת תהליך הגזת המים
 • כלי הקיבול אליו נמזג המשקה

הפרמטרים המופיעים לעיל, הם אלו המייצרים את ההבדלים השונים בין משקה סודה המשווק בתוך בקבוקי פלסטיק לבין מים מוגזים המופקים באמצעות tami4babbleX. להלן פירוט מורחב על כל אחד מהפרמטרים המשפיעים על טעם המשקה:

איכות המים - מים איכותיים הם הבסיס הראשוני ליצירת מים מוגזים טעימים. משקה הסודה המשווק בתוך בקבוקים אינו ממים טבעיים המכילים את המינרלים החיוניים כמו אלו מברי המים של תמי4.

טמפרטורת המים – מים בטמפרטורה קרה יותר מאפשרים לפחמן הדו חמצני להתמוסס ברמה גבוהה יותר, ומכאן תהליך ההגזה יהיה איכותי יותר. בר המים המוגזים של תמי4 מאפשר לכם ליהנות מטמפרטורת מים קרה יותר ואופטימלית לשתיית מים מוגזים.

לחץ הגזה - שימוש בברי מים מוגזים מאפשר לכם ליהנות מרמה קבועה של לחץ הגזה הנקבעת על ידכם. בר המים מבוסס על טכנולוגיית הגזה מתקדמת וייחודית הנקראת Single Serve. טכנולוגיה זו מאפשרת הגזה של כוס מים מדודה בכל לחיצה, כך שבכל עת ניתן ליהנות מכוס מים מוגזים קרה וטרייה שהוגזה זה עתה - לכם רק נותר לבחור את רמת ההגזה האהובה עליכם מתוך 3 רמות הגזה, וליהנות ממים מוגזים בדיוק כמו שאתם אוהבים.

שחרור ה-CO2 -  ההבדל בין מים מוגזים שהליך הגזתם התבצע כרגע לבין משקה סודה שהליך הגזתו התבצע לפני מספר ימים או שבועות יורגש באופן מיידי. זאת בנוסף לכך שמשקאות סודה המשווקים בתוך בקבוקי פלסטיק "יאבדו" מטעמם ככל שנרבה לפתוח ולסגור את הבקבוק, דבר המשפיע באופן מיידי על התמוססות הפחמן הדו חמצני בתוך המשקה עצמו.

לרכישה