דילוג לתוכן העיקרי

6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים
אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ? כך תשתו יותר מים: 5 טריקים שאתם חייבים לנסות! שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת! מומחית מסבירה: כך מבטיחים את איכות המים של מכשירי תמי4 בקבוקי מים רב-פעמיים לילדים לעידוד שתיית מים 4 מתכונים למשקאות חמים שעושים חשק לשתות יותר בחורף איך תגרמו לילדים לשתות יותר מים? מומחי שטראוס מים ממליצים זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה מים כחול-לבן: דברים שלא ידעתם על ברי המים תמי4 למה חשוב שהילדים שלכם ישתו יותר מים? למה חשוב לשתות מים בקיץ? לא תאמינו: זה מה שאנחנו מסננים לכם מהמים שתיית מים במהלך אימון גופני – הטיפים שלכם אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות 6 שיאי המים הגדולים של כל הזמנים כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים על סודה, מים מוגזים ומה שביניהם אחד מי יודע: למה מומלץ לשתות מים במיוחד בחג הפסח? מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה 4 סיבות להכניס תמי4 הביתה איך הישראלים אוהבים את המים שלהם? הצצה: מקורות המים הכי יפים בישראל הניסוי המשפחתי שאתם חייבים לראות 5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על מים 6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים כמה מים יש לנו באיברים השונים בגוף למה שתייה מרובה של מים צריכה להיות ההחלטה שלכם לשנה החדשה? משחק שתיית המים שמשגע את העולם מה הקשר בין זיהום אוויר למים שאנחנו שותים? למה מים כל כך מרגיעים אותנו? מה קורה עם המים שלכם לפני שהם מגיעים לברז? כמה מים שותות החיות? 5 טיפים שיעזרו לכם לשתות יותר מים במשרד מחשבון המים שיעזור לכם לעבור את הקיץ בשלום 11 עובדות שלא הכרתם על מים בקבוקי מים רב פעמיים: לשתות יותר מים בנוחות ולשמור על איכות הסביבה איך נדע כמה כוסות מים מומלץ לשתות במהלך היום? למה יש אנשים שלא אוהבים לשתות מים מהברז? מה הקשר בין נורת UV לקורונה? מה עשוי להסתתר בכוס המים שלכם? הכירו את ההתייבשות השקטה איכות המים שאתם שותים חשובה לכם? הכירו את טכנולוגיית טיהור המים המתקדמת בעולם מבחן טעם המים: גרסת האינסטלטורים סדרת ברי המים החדשים tami4edge קטנים יותר, חכמים יותר ועוזרים לכם לפתח הרגלי שתיית מים נכונים ובריאים יותר מים איכותיים וטעימים הם מרכיב חובה בבישול, הכירו את סדרת ברי המים החדשים tami4edge שהופכים לחלק אינטגרלי מהמטבח הישראלי איכות המים שהמשפחה שלכם שותה חשובה לכם? הכירו את tami4maze - מטהר המים המתקדם בעולם הסודה חוזרת לאופנה: איזה מכשיר סודה מתאים לכם?
מים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 24/04/2018

6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים

מים, כידוע לכולם, הם נוזל החיים. את העובדה שחוסר שתייה יכול לגרום לתופעות גופניות מסוכנות גם כבר כולם יודעים. אבל מה עוד אתם יודעים על המים? ריכזנו לכם 6 עובדות נוספות על מי השתייה שלנו

ראשית, צריך להבחין בין מים "הנוסחה הכימית" לבין מי שתייה. מי שתייה אינם חומר כימי ״נקי״. הנוסחה הכימית של המים, H20, מתייחסת למים מזוקקים, חסרי מומסים. ואולם, במי שתייה מומסים ישנים גם מינרלים ומלחים דוגמת מגנזיום, סידן וקלציום. בטווח ריכוזים נכון, מאזן המלחים והמינרלים הללו חשוב לגופינו ואף מטיב עימו. הסידן, למשל, חשוב לבנייה ושימור של העצמות ואילו המגנזיום חיוני למגוון פעולות המתקיימות בגוף לרבות פעילות השרירים והלב. אז מה יש לנו במי השתייה? בואו נראה:

  1. חול וחלקיקים

המים שנכנסים אל מערכת ההובלה הארצית עומדים בדרישות משרד הבריאות ונחשבים למי שתייה טובים, אולם בדרך, ובייחוד בצנרות ביתיות ישנות, עשויים להתווסף אליהם גרגרי חול וחלקיקים שונים כמו חלודה. לבטח יצא לכם לראות בעבר כיצד נראים מים לאחר הפסקת מים ממושכת? מים עכורים אלו הם למעשה אותם רכיבים שנמצאים ביום יום במינונים קטנים שאינם נראים לעין.

  1. חיידקים. נשמע מפחיד. האמנם?

העולם שלנו מוקף בחיידקים הנמצאים בכל עבר. יחד עם זאת, ולמרות שהמילה חיידק מעוררת בנו קונוטציה שלילית, ישנם הרבה חיידקים שאנחנו חיים איתם בהרמוניה והם אף טובים לסביבה ולבריאותנו. למעשה, מעט חיידקים באופן יחסי עלולים לפגוע בנו.

את החיידקים שנמצאים במים ניתן לחלק ל-2 קטגוריות:

  • חיידקים סביבתיים: מדובר בחיידקים הנמצאים בכל מקום, ולא רק במים. הם נמצאים במזון שלנו, בסביבת המגורים שלנו, בגוף שלנו, באוויר, בכלי האוכל ועוד. החיידקים הללו אינם מזיקים אלא תורמים לבריאותנו.
  • חיידקים בעלי השפעה בריאותית שלילית: סוג זה של חיידקים אינו נמצא במים שלנו הודות לתהליך חיטוי המים שעוברים מי השתייה שלנו. לעתים נדירות, אם קיים חשש לזיהום מערכת המים הציבורית, משרד הבריאות מודיע לציבור על הצורך להרתיח את המים לשתייה ולבישול. תהליך החיטוי שהמים שלנו עוברים נעשה באמצעות כלור. הכלור שומר את המים שמגיעים לביתנו בטוחים. החיסרון שלו הוא בטעם לוואי שמתווסף למים, אך בר מים משפחתי עם המטהר החדשני והמתקדם בעולם ™MAZE, מסיר את הכלור ומשפר באופן משמעותי את טעם המים.
  1. מתכות

מתכות עשויות להגיע למקורות המים שלנו מזיהום הפסולת של מפעלים תעשייתיים או מצנרת ישנה. למתכות כבדות כמו עופרת וכספית מיוחסת השפעה בריאותית שלילית ואף גריעה ממראה וטעם המים. ברי המים תמי4 עם המטהר המתקדם בעולם  ™MAZE מטפלים גם בסוגיה זו.

 

  1. עופרת

אמנם מי השתייה שמגיעים לבתים מפוקחים על ידי משרד הבריאות ונדרשים לעמוד בתקינת איכות, אך במסגרת התקן הנוכחי מותרת נוכחות מקסימלית של עופרת במים. לפי התקן, הערך המקסימלי המותר לעופרת במי שתייה הוא עד 10 מיקרוגרם לליטר, ולמרות זאת - עופרת הינו חומר שעדיף כי לא יהיה במים כלל וכלל.

  1. שאריות של חומרים פרמצבטיים וחומרי הדברה

חומרי הדברה עלולים להגיע למים מזיהומים של מקורות חקלאיים או מזיהומים של מים ממוחזרים (מי שפכים שטוהרו ומשמשים לחקלאות). מים אלו עשויים להכיל שאריות של תרופות, הורמונים וחומרי ניקוי – ובתהליך ההשקיה הם מחלחלים למקורות המים שלנו. חשוב לדעת כי מרגע שהמים מגיעים אל פתח ביתנו, הם עוברים להיות באחריותנו בלבד – ולאור זאת עולה חשיבותו של מכשיר ביתי המטהר אותם. לאחרונה פותח ה-™MAZE, מטהר המים המתקדם בעולם לברי המים של תמי4, המספק הגנה משופרת מפני מזהמים מיקרוביולוגיים, מתכות כבדות, מזהמים כימיים ממקור תעשייתי וחומרים נוספים אשר נמצאים במי השתייה שלנו.

  1. מלחים ומינרלים

הרכב המומסים שנמצאים במים תלוי במקור המים ובסוג הטיפול שהם עוברים. למשל, מים המגיעים מאקוויפרים המחלחלים דרך משקע גירי סלעי יהיו עשירים יותר בסידן ומלחים. במים מותפלים לעומת זאת, מסירים את המומסים אבל מחזירים לכם לאחר מכן את הסידן.

6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים

רוצים לשתות מים מטוהרים מבלי לחשוש? הקליקו כאן

לרכישה

whatsapp icon