דילוג לתוכן העיקרי

מה כדאי- מחבת טפלון או מחבת קרמית? ואיך שומרים עליהן?
7 טיפים למעבר דירה מוצלח לקרר את המטבח! טיפים לעיצוב המטבח בקיץ כך תשדרגו את עיצוב המטבח שלכם עם ברי המים תמי4 5 טיפים לקראת הקיץ השינוי נעשה יותר נוח מה כדאי- מחבת טפלון או מחבת קרמית? ואיך שומרים עליהן? 5 המלצות לא שגרתיות ליום קיץ חם (ועוד אחת חשובה) 7 טיפים שיעזרו לכם להתכונן לצום ארבעה מסלולי מים מומלצים לתקופת החגים 5 טיפים קטנים לשינוי גדול בחייכם מתכננים טיול משפחתי בפסח? יש לנו 5 טיפים חשובים בשבילכם 5 טיפים שיעזרו לכם לחסוך במים משפצים או בונים מטבח חדש בביתכם? קבלו 4 טיפים שכדאי לקחת בחשבון כוס המים הראשונה בבוקר תשנה לכם את כל היום יוצאים לטיול? הדברים שאתם חייבים לדעת יש לך בר מים? 7 דברים שחייבים לדעת 5 סיבות לשתות יותר מים בחורף כך תחדשו את הבית ב-5 שלבים איך עוברים את חנוכה בשלום? קל ופשוט: טיפ למיחזור שכל לקוח של תמי4 צריך להכיר 6 ענפי ספורט המים שאתם חייבים להכיר 8 מקומות בארץ שחייבים לבקר בהם 5 פארקי המים הגדולים בעולם! לא רק לקיץ: המעיינות החמים שיעשו לכם חורף לוהט 5 טיפים שיהפכו את העסק שלכם לבית שני של העובדים והלקוחות עסק קטן או בינוני? 4 טיפים שישדרגו את חווית הלקוח שאתם מציעים 5 דרכים להפוך את המטבח שלכם למטבח החלומות השתדרגתם לדירה חדשה, לא תשדרגו גם את המים שלכם? צפו: איזה אורח משולחן הסדר אתה? על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים יום כדור הארץ: שומרים על הבאר ממנה אנחנו שותים קפוא ולוהט: 11 קוביות קרח בצורות מקוריות מוזמנים לשאוב אינספיריישן: איך יצרנו את סדרת הסרטונים החדשה שלנו! הטריק שישפר לכם את האימון מים מוגזים עם טוויסט: 5 מתכונים למשקאות מים מוגזים שאתם פשוט חייבים לנסות
טיפים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 29/06/2014

מה כדאי- מחבת טפלון או מחבת קרמית? ואיך שומרים עליהן?

מגוון כלי הבישול הנמצא בחנויות יכול לפעמים לתעתע ולבלבל. עם המגמה הבריאותית העולה ומתעצמת אנחנו מבינים שפשוט אי אפשר לצעוד לאחור – כבר לא נבשל בהרבה שמן ולא נתאמץ דקות ארוכות בשפשוף מחבת מכתמי שומן שרופים.

קיימים כיום בשוק סוגים שונים של כלי בישול המבטיחים לנו בישול ללא שמן וללא הידבקות ועם ניקוי קל. קיבצנו עבורכם מספר כללים להבטיח טיפול נכון בכלים כדי שישמרו לאורך זמן, ואיגדנו כמה הסברים לגבי השוני בין שתי השיטות. חשוב לזכור! דובר בעבר על חומרים רעילים המצויים במחבתות, אך אלו ישתחררו, אם בכלל, רק אם כלי הבישול יגיעו לחום גבוה מאוד, חום שלא קיים במטבחים שלנו. באופן כללי הקפידו לרכוש מותג ידוע שעבר מבחנים במכון התקנים שאישר שלא קיים שום חשש בשימוש במחבתות הללו. כלי המטבח האלו הם לא זולים ומחירם יכול להגיע גם למאות שקלים, אך תגלו שאם תשמרו עליהם נכון, תיהנו מהם במשך שנים ארוכות.

ציפוי קרמי

את המחבתות עם הציפוי הקרמי קל לזהות. בדרך כלל העיצוב שלהם יהיה צבעוני ומרשים ופנים המחבת יצבע בחומר בהיר ונעים לעין כמו לבן, קרם או אפור בהיר. הציפוי עצמו מורכב מחומרים המוכרים לנו כמו סלעים, המרוסקים, נטחנים לאבקה דקה ומודבקים לכלי. חשוב לבדוק אם יש תו תקן כלשהוא על אריזת המחבת שיבטיח את בטיחות הציפוי.

ציפוי קרמי למחבתציפוי טפלון למחבת

ציפוי טפלון

השם לציפוי השחור והמוכר הוא בעצם ציפוי נון-סטיק, כלומר לא נדבק, אך רוב הציבור מכיר את המושג “טפלון” כשזהו בעצם שם המותג. הטפלון מתאפיין ברמת חיכוך נמוכה במיוחד, מה שגורם למזון לא להידבק אליו ולא מצריך שימוש רב בשמן. רמת החיכוך הנמוכה, היא זו הגורמת לטיפות מים מעטות על גבי מחבת, להתפצל וליצור טיפות קטנות יותר בשל הנטייה להקטין את המגע כמה שרק ניתן.

שמירה על הכלים

גם הציפוי הקרמי וגם הטפלון הם לא חלק מהמתכת עצמה, ועלולים להתקלף ולהשחק. שימוש לא נכון יפגם בהם, יהרוס את האפקטיביות שלהם וגרוע מכך, במקרים מסוימים גם יגרום לחומרים רעילים להשתחרר אל תוך המזון.

שמירה על הכלים

הקפידו להשתמש בכלי עץ ופלסטיק כשאתם זקוקים למרית, כף או תרווד והיזהרו כשאתם הופכים קציצות עם מזלג וסכין, כלי מתכת ישרטו את המחבתות תוך כדי שימוש. כשאתם ניגשים לשטיפת המחבתות השתמשו בספוגיות רכות בלבד ולא בצמר פלדה קשה ובטח לא במברשות מתכת המיועדות לגריל. רבים מהמשתמשים מקפידים על הכללים ובכל זאת מגלים אט אט כי הציפוי של המחבת היוקרתית מתחיל להתקלף, מדוע? התשובה לכך טמונה בעובדה כי ברוב הפעמים הכלים האיכותיים מונחים אחד על גבי השני. לאחר שטיפת כלים או בארון המטבח וכל פעם שאתם מוציאים כלי, תחתית הכלי מתחככת בציפוי ושורטת אותו מעט. הקפידו להניח את הכלים בנפרד לאחר שטיפתם והניחו אותם בארון כשפיסת בד מפרידה ביניהם.

לרכישה

whatsapp icon