דילוג לתוכן העיקרי

7 טיפים שיעזרו לכם להתכונן לצום
5 פארקי המים הגדולים בעולם! 8 מקומות בארץ שחייבים לבקר בהם 6 ענפי ספורט המים שאתם חייבים להכיר קל ופשוט: טיפ למיחזור שכל לקוח של תמי4 צריך להכיר איך עוברים את חנוכה בשלום? כך תחדשו את הבית ב-5 שלבים 5 סיבות לשתות יותר מים בחורף יש לך בר מים? 7 דברים שחייבים לדעת יוצאים לטיול? הדברים שאתם חייבים לדעת כוס המים הראשונה בבוקר תשנה לכם את כל היום משפצים או בונים מטבח חדש בביתכם? קבלו 4 טיפים שכדאי לקחת בחשבון 5 טיפים שיעזרו לכם לחסוך במים מתכננים טיול משפחתי בפסח? יש לנו 5 טיפים חשובים בשבילכם 5 טיפים קטנים לשינוי גדול בחייכם ארבעה מסלולי מים מומלצים לתקופת החגים 7 טיפים שיעזרו לכם להתכונן לצום 5 המלצות לא שגרתיות ליום קיץ חם (ועוד אחת חשובה) מה כדאי- מחבת טפלון או מחבת קרמית? ואיך שומרים עליהן? השינוי נעשה יותר נוח 5 טיפים לקראת הקיץ כך תשדרגו את עיצוב המטבח שלכם עם ברי המים תמי4 לקרר את המטבח! טיפים לעיצוב המטבח בקיץ 7 טיפים למעבר דירה מוצלח מוזמנים לשאוב אינספיריישן: איך יצרנו את סדרת הסרטונים החדשה שלנו! קפוא ולוהט: 11 קוביות קרח בצורות מקוריות יום כדור הארץ: שומרים על הבאר ממנה אנחנו שותים על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים צפו: איזה אורח משולחן הסדר אתה? השתדרגתם לדירה חדשה, לא תשדרגו גם את המים שלכם? 5 דרכים להפוך את המטבח שלכם למטבח החלומות עסק קטן או בינוני? 4 טיפים שישדרגו את חווית הלקוח שאתם מציעים 5 טיפים שיהפכו את העסק שלכם לבית שני של העובדים והלקוחות לא רק לקיץ: המעיינות החמים שיעשו לכם חורף לוהט
טיפים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 09/09/2015

7 טיפים שיעזרו לכם להתכונן לצום

מה כדאי לאכול ולשתות לפני הצום, באלו מינונים וממה מאוד חשוב להימנע. רגע לפני הצום, הנה 7 טיפים שכדאי לכם ליישם על מנת לצלוח את הצום הכי קל שאפשר. שתו כוס מים בכל שעה. ביום הצום מומלץ להקפיד לשתות לפחות 2 ליטר מים שהם כשמונה כוסות המפוזרות על...

1. שתו כוס מים בכל שעה

שתו כוס מים

ביום הצום מומלץ להקפיד לשתות לפחות 2 ליטר מים שהם כשמונה כוסות המפוזרות על פני היום, כוס אחת בכל שעה עד הארוחה המפסקת. הקפידו לרווח את כמות המים, כך הם נספגים הכי טוב בגוף.

2. להימנע מקפה וקולה

כמה ימים לפני הצום מומלץ להתחיל לצמצמם בהדרגה את צריכת הקפאין, זאת על מנת למנוע מחסור פתאומי ומיידי שעלול לגרום לכאב ראש. בערב הצום עצמו רצוי להימנע משתיית קפה או משקאות ומאכלים עתירי קפאין אחרים כמו קפה, תה, קולה, שוקולד, קקאו ומשקאות דיאט.

3. להימנע ממיצים ומשקאות מוגזים

מיצים ממותקים מעלים את תחושת הצמא, ואילו משקאות מוגזים עלולים לגרום לנפיחות ואי נוחות בבטן. על מנת להימנע משתי התחושות האלה, שעלולות לאתגר את הגוף במהלך הצום, רצוי להימנע כמה ימים לפני הצום מצריכת משקאות מוגזים וממותקים.

4. אכלו ארוחת בוקר איכותית

על מנת לטעון את המאגרים של הגוף במרכיבים שהוא יצטרך לנצל במהלך הצום, הקפידו על צריכת מזון איכותי לפני כניסת הצום. חשוב מאוד לא לוותר על ארוחת הבוקר, שהיא כידוע חשובה ביותר לגוף. יש להקפיד שהארוחות ישלבו דגנים איכותיים וחלבון.

5. שתו 2 כוסות מים ממש לפני כניסת הצום

בסמוך לארוחה המפסקת שתו שתי כוסות מים, על מנת להיכנס ל-25 שעות הצום עם כמות טובה של נוזלים בגוף. שימו לב, 2 כוסות מים זו הכמות האופטימלית לצריכת מים בבת אחת.לא מומלץ לשתות יותר מהכמות הזו, שכן הגוף ייפטר מהנוזלים המיותרים במהירות באמצעות מערכת השתן.

שתו מים לפני כניסת הצום

6. הקפידו על ארוחת ביניים קלילה

לפני הארוחה המפסקת יש להקפיד גם על ארוחת ביניים קלילה, על מנת לשמור על רצף נכון ומאוזן של תזונה לפני הארוחה המפסקת. הקפידו לא להגיע למצב של רעב לפני כניסת הצום, אבל גם אל תעמיסו יותר מדי.

7. המעיטו במלוח

צום קל ומועיל וגמר חתימה טובה

חומרים כמו מלח שולחן, סויה, אבקות מרק וחמוצים משפיעים על תחושת הצמא בשעות שלאחר צריכתם בשל תכולת הנתרן הגבוהה שבהם. התחשבו בגוף שלכם והימנעו מצריכת מאכלים מלוחים מאוד על מנת להקל על התחושה במהלך הצום.

צום קל ומועיל וגמר חתימה טובה!

לרכישה