דילוג לתוכן העיקרי

על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים
7 טיפים למעבר דירה מוצלח לקרר את המטבח! טיפים לעיצוב המטבח בקיץ כך תשדרגו את עיצוב המטבח שלכם עם ברי המים תמי4 5 טיפים לקראת הקיץ השינוי נעשה יותר נוח מה כדאי- מחבת טפלון או מחבת קרמית? ואיך שומרים עליהן? 5 המלצות לא שגרתיות ליום קיץ חם (ועוד אחת חשובה) 7 טיפים שיעזרו לכם להתכונן לצום ארבעה מסלולי מים מומלצים לתקופת החגים 5 טיפים קטנים לשינוי גדול בחייכם מתכננים טיול משפחתי בפסח? יש לנו 5 טיפים חשובים בשבילכם 5 טיפים שיעזרו לכם לחסוך במים משפצים או בונים מטבח חדש בביתכם? קבלו 4 טיפים שכדאי לקחת בחשבון כוס המים הראשונה בבוקר תשנה לכם את כל היום יוצאים לטיול? הדברים שאתם חייבים לדעת יש לך בר מים? 7 דברים שחייבים לדעת 5 סיבות לשתות יותר מים בחורף כך תחדשו את הבית ב-5 שלבים איך עוברים את חנוכה בשלום? קל ופשוט: טיפ למיחזור שכל לקוח של תמי4 צריך להכיר 6 ענפי ספורט המים שאתם חייבים להכיר 8 מקומות בארץ שחייבים לבקר בהם 5 פארקי המים הגדולים בעולם! לא רק לקיץ: המעיינות החמים שיעשו לכם חורף לוהט 5 טיפים שיהפכו את העסק שלכם לבית שני של העובדים והלקוחות עסק קטן או בינוני? 4 טיפים שישדרגו את חווית הלקוח שאתם מציעים 5 דרכים להפוך את המטבח שלכם למטבח החלומות השתדרגתם לדירה חדשה, לא תשדרגו גם את המים שלכם? צפו: איזה אורח משולחן הסדר אתה? על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים יום כדור הארץ: שומרים על הבאר ממנה אנחנו שותים קפוא ולוהט: 11 קוביות קרח בצורות מקוריות מוזמנים לשאוב אינספיריישן: איך יצרנו את סדרת הסרטונים החדשה שלנו! הטריק שישפר לכם את האימון מים מוגזים עם טוויסט: 5 מתכונים למשקאות מים מוגזים שאתם פשוט חייבים לנסות
טיפים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 25/01/2018

על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים

אנחנו כבר בשיא החורף, אבל הוא, משום מה, לא כל כך מגיע. החזאים כבר הבינו שהרבה גשם לא יהיה כאן השנה, והתחילו לדאוג. לעומתנו, יש מדינות שמחסור במים הוא דאגתן האחרונה, ועל בצורת - הן ממש לא שמעו

תושבי כדור הארץ כולו תלויים במי נחלים, אגמים, מי גשמים ומאגרי מים כדי לחיות. אזורים רבים בעולם סובלים כיום ממחסור בגשמים אשר מביא להידלדלות מקורות המים. תופעה זו עונה לשם בצורת: מצב שבו זמינות המים יורדת מתחת לממוצע הדרוש לצורכי האדם. במדינות כמו ישראל, בהן מאגרי המים, מלכתחילה, אינם גדולים, אך הביקוש למים תמיד קיים, תקופת היובש מורגשת ואף יכולה להיות סכנה של ממש. לעומתנו, יש מדינות שהסכנה לבצורת בהן כמעט לא קיימת.

על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים | Water Blog

חמש מדינות שלא כל כך דואגות למים:

  • קנדה - המים בקנדה חולשים על פני כמעט 9% משטחי המדינה, נתון שהופך אותה למדינה עם הכי הרבה מים מבין כל מדינות העולם. כך, אף על פי שהיא אינה המדינה הגדולה בעולם - היא נחשבת למדינה הברוכה ביותר במים.
  • רוסיה - אמנם רוסיה גדולה יותר מקנדה ומכילה פחות מים ממנה, אך עדיין תופסת את המקום השני בדירוג המדינות המבורכות במים. המים ברוסיה מתפרשים על פני כמעט 5% משטחיה.
  • ארה״ב - במקום השלישי נמצאת ארה״ב, אשר חולקת עם קנדה את חמשת האגמים הגדולים שמהווים את עיקר מקורות המים במדינה.
  • איראן - איראן כלל לא נמצאת ברשימת עשר המדינות הגדולות בעולם מבחינת שטח, אבל כשזה מגיע למים - לאיראנים אין בעיה. למעשה, 7% משטח המדינה הוא מים - וזאת הודות לים הכספי.
  • קולומביה - מעבר לצמחייה טרופית, יערות סבוכים ורצועות חוף מהממות, קולומביה התברכה גם בלא מעט מאגרי מים, אשר תופסים כמעט 9% משטחה.

אגם אמרלד

אגם אמרלד, קנדה

הבהלה למים

בניגוד לחמש המדינות הללו, עומדות מדינות רבות שבהן המים הפכו למשאב יקר וקשה להשגה. היעדר מים הוא בעיה חמורה אשר יכולה להביא להשלכות קשות על בני האדם, הטבע וכדור הארץ בכלל. בין ההשלכות ניתן למנות מחלות, שריפות ענק, אובדן תוצרת חקלאית, נדידה המונית של חיות, צמא ועוד.

לא בכדי מחנכים אותנו לחסוך מים ולחשוב על כל טיפה פעמיים. עם בר המים תמי4, כולם יכולים ללשתות מים בלחיצת כפתור וליהנות ממים טעימים וצלולים בכל עת.

לרכישה

whatsapp icon