דילוג לתוכן העיקרי

על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים
5 פארקי המים הגדולים בעולם! 8 מקומות בארץ שחייבים לבקר בהם 6 ענפי ספורט המים שאתם חייבים להכיר קל ופשוט: טיפ למיחזור שכל לקוח של תמי4 צריך להכיר איך עוברים את חנוכה בשלום? כך תחדשו את הבית ב-5 שלבים 5 סיבות לשתות יותר מים בחורף יש לך בר מים? 7 דברים שחייבים לדעת יוצאים לטיול? הדברים שאתם חייבים לדעת כוס המים הראשונה בבוקר תשנה לכם את כל היום משפצים או בונים מטבח חדש בביתכם? קבלו 4 טיפים שכדאי לקחת בחשבון 5 טיפים שיעזרו לכם לחסוך במים מתכננים טיול משפחתי בפסח? יש לנו 5 טיפים חשובים בשבילכם 5 טיפים קטנים לשינוי גדול בחייכם ארבעה מסלולי מים מומלצים לתקופת החגים 7 טיפים שיעזרו לכם להתכונן לצום 5 המלצות לא שגרתיות ליום קיץ חם (ועוד אחת חשובה) מה כדאי- מחבת טפלון או מחבת קרמית? ואיך שומרים עליהן? השינוי נעשה יותר נוח 5 טיפים לקראת הקיץ כך תשדרגו את עיצוב המטבח שלכם עם ברי המים תמי4 לקרר את המטבח! טיפים לעיצוב המטבח בקיץ 7 טיפים למעבר דירה מוצלח מוזמנים לשאוב אינספיריישן: איך יצרנו את סדרת הסרטונים החדשה שלנו! קפוא ולוהט: 11 קוביות קרח בצורות מקוריות יום כדור הארץ: שומרים על הבאר ממנה אנחנו שותים על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים צפו: איזה אורח משולחן הסדר אתה? השתדרגתם לדירה חדשה, לא תשדרגו גם את המים שלכם? 5 דרכים להפוך את המטבח שלכם למטבח החלומות עסק קטן או בינוני? 4 טיפים שישדרגו את חווית הלקוח שאתם מציעים 5 טיפים שיהפכו את העסק שלכם לבית שני של העובדים והלקוחות לא רק לקיץ: המעיינות החמים שיעשו לכם חורף לוהט
טיפים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 25/01/2018

על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים

אנחנו כבר בשיא החורף, אבל הוא, משום מה, לא כל כך מגיע. החזאים כבר הבינו שהרבה גשם לא יהיה כאן השנה, והתחילו לדאוג. לעומתנו, יש מדינות שמחסור במים הוא דאגתן האחרונה, ועל בצורת - הן ממש לא שמעו

תושבי כדור הארץ כולו תלויים במי נחלים, אגמים, מי גשמים ומאגרי מים כדי לחיות. אזורים רבים בעולם סובלים כיום ממחסור בגשמים אשר מביא להידלדלות מקורות המים. תופעה זו עונה לשם בצורת: מצב שבו זמינות המים יורדת מתחת לממוצע הדרוש לצורכי האדם. במדינות כמו ישראל, בהן מאגרי המים, מלכתחילה, אינם גדולים, אך הביקוש למים תמיד קיים, תקופת היובש מורגשת ואף יכולה להיות סכנה של ממש. לעומתנו, יש מדינות שהסכנה לבצורת בהן כמעט לא קיימת.

על בצורת הן לא שמעו: חמש המדינות הכי מבורכות במים | Water Blog

חמש מדינות שלא כל כך דואגות למים:

  • קנדה - המים בקנדה חולשים על פני כמעט 9% משטחי המדינה, נתון שהופך אותה למדינה עם הכי הרבה מים מבין כל מדינות העולם. כך, אף על פי שהיא אינה המדינה הגדולה בעולם - היא נחשבת למדינה הברוכה ביותר במים.
  • רוסיה - אמנם רוסיה גדולה יותר מקנדה ומכילה פחות מים ממנה, אך עדיין תופסת את המקום השני בדירוג המדינות המבורכות במים. המים ברוסיה מתפרשים על פני כמעט 5% משטחיה.
  • ארה״ב - במקום השלישי נמצאת ארה״ב, אשר חולקת עם קנדה את חמשת האגמים הגדולים שמהווים את עיקר מקורות המים במדינה.
  • איראן - איראן כלל לא נמצאת ברשימת עשר המדינות הגדולות בעולם מבחינת שטח, אבל כשזה מגיע למים - לאיראנים אין בעיה. למעשה, 7% משטח המדינה הוא מים - וזאת הודות לים הכספי.
  • קולומביה - מעבר לצמחייה טרופית, יערות סבוכים ורצועות חוף מהממות, קולומביה התברכה גם בלא מעט מאגרי מים, אשר תופסים כמעט 9% משטחה.

אגם אמרלד

אגם אמרלד, קנדה

הבהלה למים

בניגוד לחמש המדינות הללו, עומדות מדינות רבות שבהן המים הפכו למשאב יקר וקשה להשגה. היעדר מים הוא בעיה חמורה אשר יכולה להביא להשלכות קשות על בני האדם, הטבע וכדור הארץ בכלל. בין ההשלכות ניתן למנות מחלות, שריפות ענק, אובדן תוצרת חקלאית, נדידה המונית של חיות, צמא ועוד.

לא בכדי מחנכים אותנו לחסוך מים ולחשוב על כל טיפה פעמיים. עם בר המים תמי4, כולם יכולים ללשתות מים בלחיצת כפתור וליהנות ממים טעימים וצלולים בכל עת.

לרכישה