דילוג לתוכן העיקרי

ילד יקר, תשתה כמוני: כך תשפיעו על הילדים
צפו: מה ילדים חושבים על מים? 3 הדרכים היצירתיות ביותר לקישוט כוס מים עם הילדים 5 משחקי מים שווים לילדים 5 טריקים שיגרמו לילדים שלכם לשתות מים בחורף 7 טיפים יצירתיים שיגרמו לקטנטנים לאהוב למחזר סרטון אישי לכל ילד! כך הילדים ישתו יותר מים הילד אינו מרוכז בבית הספר? בדקו אם הוא שותה מספיק מים ילד יקר, תשתה כמוני: כך תשפיעו על הילדים הילדים שלכם עושים ספורט? אתם חייבים לקרוא את זה מיכל הקטנה מציגה: 5 טיפים שיגרמו לילדים שלכם לשתות יותר מים כמה מים ילדים צריכים לשתות ביום? חידון המים של תמי4 - למדו את ילדיכם הכל אודות מקורות המים בישראל! הקשר בין הרטבת לילה לבין מחסור בשתייה בקרב ילדים כך תעבירו את ל"ג בעומר בהנאה ובבטחה – הטיפים הטובים ביותר לחג הילד לא שותה מספיק מים? יש לנו פתרון מעולה בשבילכם איך משכנעים את הילדים לשתות יותר מים בבית הספר? קבלו 5 טיפים איך תעודדו את הילדים לשתות מים בטיולים? 5 טיפים שעובדים כל הדרכים לגרום לילדים לשתות יותר מים הילדים משועממים? 4 ניסויים ביתיים עם מים שאפשר לערוך בבית איך מחזירים את הילדים (ואתכם) לשגרה? איך לגרום לילדים לשתות יותר בקיץ? 5 דרכים לשמור על בריאות הילדים בחורף מה הקשר בין מים, הילדים שלנו ויכולת ריכוז בלימודים? לחצן הקסם: הכירו את +tami4edge, בר מים קטן וחכם שיעזור לכם לוודא שכל המשפחה והילדים שותים יותר מים יש לכם ילדים? כך תדאגו למים שהם שותים
ילדים
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 08/02/2017

ילד יקר, תשתה כמוני: כך תשפיעו על הילדים

כל אחד מאיתנו היה רוצה שילדיו ילמדו ממנו הכל, יתחנכו דרכו ויגדלו להיות בדיוק כמוהו. אך לעתים, שלא במודע, אנו עלולים לשמש דוגמא רעה לילדינו. הדבר בולט במיוחד כשאנו 'מרצים' לילדינו על חשיבות שתיית המים, אך בפועל עושים בדיוק ההפך

הורים יקרים, מישהו עוקב אחריכם. הילדים מחקים אתכם, אתם המודל לחיקוי שלהם. שמשו להם דוגמה: אל תשתו כוס משקה ממותק ובאותה נשימה הרצו להם לשתות כוס מים. בידיכם הכוח לשפר ולפתח את הרגלי שתיית המים של ילדיכם.

ילד יקר, תשתה כמוני: כך תשפיעו על הילדים

במחקרים שנעשו נמצא כי ילדי ישראל הם שיאני צריכת משקאות ממותקים. דובר רבות על ההשפעות השליליות של שתייה מתוקה ועל הסיכון להתפתחות השמנה, סוכרת, מחלות לב וכלי דם בעתיד ועוד ועוד. כהורים, עלינו האחריות לבדוק, לחקור ולעשות הכל על מנת לצמצם משמעותית את צריכת המשקאות הממותקים של ילדינו, למען בריאותם.

 

בוודאי הייתם מעדיפים כי ילדיכם יחליפו את המשקאות הממותקים במים צלולים ובריאים, ונכון שחלק מהחינוך התזונתי שלנו כלפי ילדינו היא להגביר להם את המודעות לשתיית מים באמצעות מתן הסברים ושיחות. אולם, כמו בכל תחום, כשאנו רוצים שהילדים יתנהגו באופן מסויים, עלינו לנהוג כך בעצמינו, והם, שרואים בנו מודל לחיקוי, ינהגו בדיוק כמונו.

ילד יקר, תשתה כמוני: כך תשפיעו על הילדים

תצפית אחת של ילד בהוריו שווה אלף מילים. אופיים והתנהגותם של ילדינו נקבעים על פי מספר גורמים, ביניהם השפעה גנטית, השפעות סביבתיות וחשיפה לאירועי חיים שונים, השפעות חברתיות, מצב בריאותי ותזונתי ועוד. כמו כן, התנהגות ילדינו היא בבואה של התנהגותנו כהורים. הילדים הם השתקפות של "צלמינו ודמותינו". הם מתבוננים בנו, לומדים, ומיישמים. הם מגיבים לסיטואציות כפי שראו אותו מגיבים לסיטואציות דומות. הם נוטים לסגל גם הרגלי אכילה ושתייה, מעבר לחינוך שלנו במילים, בעיקר את מה שזוכרים מהתנהגות ההורים.

במחקר חדש בקרב 1000 הורים וילדים, נמצא כי ילדים בגילאי 4-8, שהוריהם צרכו בקביעות שתייה מתוקה, צרכו פי שלושה שתייה מתוקה מאשר ילדים שהוריהם לא צרכו. בקרב הורים ששתו רק מים, הילדים שתו מים ב-40% יותר מאשר ילדים שהוריהם שתו שתייה מתוקה. הנתונים הללו מוכיחים את הטענות המדוברות, שלפיהן ילדים מחקים את הוריהם ומתנהגים כמותם בכל תחום, ולו המינורי ביותר. כמו כן, נמצא במחקר כי כ-70% מההורים חושבים שלאימא השפעה גדולה יותר מאשר לאבא בחיקוי הרגלי שתייה.

ילד יקר, תשתה כמוני: כך תשפיעו על הילדים

המלצותינו אליכם הורים יקרים- הכירו בעובדה שאתם "סוכני שינוי" עבור הילדים, הם מעריצים אתכם. בידיכם הכוח להשפיע עליהם דרך מנגנון טבעי זה. לכן, הקפידו על שתיית מים נאותה ובמיוחד בקרבת הילדים, רצוי להתמקד במים איכותיים מבר המים תמי4. הראו להם, בצורה המאפיינת אתכם, שאתם נהנים. עשו זאת באמצעות חיוך או מילה המבטאת זאת. אתם יכולים לציין גם בפני הילדים אירוע שבו שתיתם מים והרגשתכם או תפקודכם השתפרו. מכאן הילדים ילמדו כמה זה חשוב.

הציעו לילדים לשתות מים בכל הזדמנות והקלו עליהם את הגישה למקורות מים בבית ובבית הספר. השתדלו לשתות לעיתים קרובות כדי שהילדים יפנימו את התנהגותכם זאת, ולעולם אל תאמרו להם לשתות רק מים בזמן שבמקביל הנכם מוזגים לעצמכם כוס שתייה מתוקה. מצב פרדוקסאלי זה יוצר חוסר אמון של הילד כלפי ההורה וגם כלפי המסר הבריאותי של חשיבות השתייה, דבר שלא היינו רוצים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בגילאים קריטיים להתפתחותם של הילדים.

לרכישה

whatsapp icon