דילוג לתוכן העיקרי

חדשנות
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 23/01/2020

כל מה שרציתם לדעת על טיהור מים

אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם מים איכותיים – יש צורך במערכת טיהור מים. מכל השיטות והמטהרים שנבדקו, MAZE המותקן בברי המים תמי4 הינו מטהר המים המתקדם בישראל ובעולם

למה צריך בכלל לטהר מים?

ככלל, המים בישראל טובים לשתייה . אספקת מים ראויים לשתייה בישראל הינה באחריות משרד הבריאות ותאגידי המים המקומיים, והם אלה שאחראים על הובלתם ואיכותם עד לפתח הבניין/בית הלקוח - נקודת שעון המים בבניין או בבית.

אולם החל מנקודה זו איכות המים הינה באחריות הצרכן ומושפעת מאיכות הצנרת הביתית וממערכות המים הפרטיות. אל המים העוברים דרך הצנרת הביתית שלנו עלולים להתווסף חומרים לא רצויים (כמו כלור למשל) ומזהמים אחרים (חלודה, מצנרות ישנות) שיכולים להשפיע על איכות וטעם המים שאנו שותים. כמו כן חיידקים, עופרת, מתכות ועוד – כל אלו עושים דרכם אל הברז שלנו לא פעם באין מפריע.

אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם איכות מים גבוהה, יש צורך במערכת טיהור מים ביתית. מטהר המים MAZE בברי המים תמי4 מבטיח טיפול אופטימאלי במים בסמוך למזיגתם.

לפניכם סרטון קצר הממחיש למה בכלל צריך מטהר מים:

מהן השיטות הקיימות לטיהור מים ביתי?

ישנן שיטות שונות לטיהור מים ביתי. לפניכם סקירה של השיטות השונות:

מסנן פחם

מסנן פחם הינו פילטר ששמים על ברז הכניסה הראשי - ובעצם כל המים הנכנסים לבית שלנו מגיעים ישירות מסוננים. כך למשל גם עם מים המגיעים ישירות למכונת הכביסה, מדיח הכלים שלנו או דוד המים שהתקנו על הגג.

יש אמנם אפשרות להתקינו רק בסמוך ליציאות מי שתייה (כיור המטבח למשל) ואז לחסוך את מערכות הסינון הפחמי מיתר נקודות המים של הבית. המערכת שפועלת על פחם פעיל אינה מצמצמת את כמות המינרלים במים ומנגד מסננת מהמים כלור וחומרים אחרים וכך משפרת את טעם המים.

מסנן זה ישרוד לרוב מספר חודשים מצומצם, ואם מתקינים מסנן מכני פעיל יש להתקין גם מסנן נגד סתימות על מנת לשפר את טיהור המים הביתי.

בר מים / מיני בר מים

אפשרות שנהוגה במשרדים רבים וכן לא מעט בתים היא מתקן מים ביתי, גם במקרה זה חשוב לבדוק באיזה מערכות סינון נעשה שימוש ומה יכולות המכשיר. כיום קיימות בשוק אופציות רבות, חשוב להתאים בר מים שמתאים לצרכים שלכם.

מסנן מכני

מסנן פשוט וזול, ולרוב גם פחות יעיל ממסנן הפחם. לא פעם מומלץ על ידי המקצוענים בתחום להשתמש בו כתוספת למסנן הפחם, ולא במקומו. הפילטר לא מאפשר לחלקיקים העולים על גודל מסוים לעבור וכך מסנן את המים בצורה די פרימיטיבית.

טיהור מים ביתי בשיטת אוסמוזה הפוכה

מערכת זו יעילה מאוד בהרחקת מתכות הנמצאות במים אולם יחד עם זאת גורמת לאיבוד המינרלים במים בדרך לכוס שלנו. זו מערכת המורכבת משילוב של סינון מכני ופחמי וכן מאבדת כמויות מים גדולות. רק כרבע מהמים הנכנסים למערכת משמשים לשתייה והשאר מסוננים החוצה.

חשיבות הצנרת

לא משנה איזו מערכת תבחרו, אם הצנרת שלכם ישנה ומחלידה - המים יגיעו לסנן במצב שעלול להיות בעייתי. אם  אתם גרים בבית פרטי, אפשר להזמין אינסטלטור ולפתור את הבעיה. אבל אם אתם בבניין משותף ויש תשתית ישנה של הבניין, צריך לעשות החלפה כוללת של צנרת שעלותה עלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים.

אם לא הצלחתם להעביר החלטה כזו ההמלצה היא שלפני מילוי המים לבקבוקים לתת למים לזרום מעט בצנרת וכן לשתות רק מהמים הקרים.

חשיבות הצנרת

תקנים למטהרי מים

מכון התקנים הישראלי בדק וקבע כי יש לעמוד בתקן 1505, או בפרסומיו: "מערכות לטיפול במי שתייה לשימוש ביתי: סינון וטיהור" – זהו תקן הדן בדרישות ושיטות בדיקה למערכות לסינון מים. התקן הינו רשמי כלומר, חובה על פי חוק לייבא לייצר ולשווק רק מערכות המותאמות לדרישות התקן.

 אז מה בודקים במכון התקנים?

בודקים את יעילות הסינון והטיהור; את השפעת המוצר על טיב מי השתייה (הפרשת מתכות כבדות, חומרים רעילים, מראה טעם וריח); את הבטיחות החשמלית; תפקוד הידרולי  - ועוד.

בכל התקנים הללו – ועוד – עומד מטהר המים MAZE לברי המים תמי4 של שטראוס מים.

הכירו את MAZE -  מטהר המים המתקדם בעולם

מטהר המים MAZE, לברי המים תמי4, עומד בכל התקנים הישראלים ואף הינו מטהר המים היחיד בישראל ובעולם בעל חמישה כוכבים בקטגוריית טיפול במים על פי דירוג ה  NSF (קטגוריות הכוכבים נבנו על בסיס תקינת ה -  NFS , תקן אמריקאי מהמחמירים בעולם לטיפול במים).

בזכות MAZE ישודרגו איכות וטעם המים אצלכם בבית בפרמטרים הבאים:

  • צלילות, טעם וריח
  • פחות מזהמים מיקרוביולגיים
  • פחות מתכות כבדות שעלולות לגרום נזקים בריאותיים
  • פחות מזהמים ממקור חקלאי או אחר שחודרים למי השתיה ללא מטהר
  • פחות מזהמים כתוצאה משימוש ביתי.

תוספת בברי המים תמי4:

נורת UV:

נורת ה-UV  היא פיתוח ייחודי של שטראוס מים. הנורה נמצאת למעשה בתוך מיכל המים הקרים בבר המים, ותפקידה לעקר את החיידקים (חיידקים שמקורם במי הברז או הצנרת) ואף עוזרת במניעת התרבות של החיידקים.

במיכל המים החמים אין נורת UV כיוון שפעולת ההרתחה מבצעת בעצמה טיהור של המים.

לסיכום, אם אתם מחפשים מים איכותיים וטעימים יותר – הם נמצאים בברי המים תמי4. יחד עם מטהר המים MAZE ונורת ה-UV בברי המים תמי4, המים שלכם מטוהרים בסמוך למזיגתם – מה שמבטיח לכם מים איכותיים וטעימים בלחיצת כפתור.

לרכישה