דילוג לתוכן העיקרי

הקשר בין שתיית מים לתזונה בריאה בקרב ילדים
הסוד נחשף: 7 דרכים שיגרמו לכם לרצות להיכנס לכושר כך תהפכו את הדיאטה שלכם להצלחה מסחררת 10 טיפים לאורח חיים בריא בלי סוכר: תוספות טבעיות למשקאות חמים כך נלחמים בעולם במשקאות ממותקים למה כדאי לכם לשתות מים לפני השינה? לא תאמינו כמה סוכר יש בשתייה שלכם כמה צריך לשתות כשמתאמנים? הסוכרים השקטים: הקלוריות שמגיעות אל גופנו בלי שנשים לב ההשפעות של שתיית מים על העור לא תאמינו כמה קלוריות יש במה שאתם שותים אחת ולתמיד: האם זה לא בריא לשתות בזמן האוכל? לא רק נזקי השמש: כל מה שאתם צריכים לדעת על אמצעי הזהירות בים לכבוד השנה החדשה: הרגלים שנרצה להיפטר מהם והרגלים חדשים שכדאי לנו לאמץ איך תדעו כמה סוכר יש במשקאות שלכם? כל מה שלא ידעתם על משקאות אנרגיה 5 טיפים שיעזרו לכם לשמור על הדיאטה פילאטיס מזרן או מכשירים? כל הטיפים להליכה נכונה ובריאה אורח חיים בריא לילדים: איך מתחילים? 5 טיפים לשמירה על המשקל בחג החנוכה מה הקשר בין שתיית מים לאורח חיים בריא? לקראת החזרה ללימודים: 6 טיפים לתזונה נכונה בבית הספר כך תימנעו ממשקל עודף בחג 6 יתרונות לשתיית מים עם לימון 5 שייקים בריאים וקלים להכנה מדריך: כך תשמרו על הבריאות במהלך החורף הטיפים שאתם חייבים לקרוא לפני שאתם מתחילים לרוץ 8 טיפים לשמירה על המשקל בתקופת החגים פעילויות הספורט שיעשו לכם את הקיץ איך שומרים על העור מפני השמש? קבלו 5 טיפים חכמים בשמש - כך תהנו ותשמרו על עצמכם בעונה האהובה ביותר על הישראלים 5 דברים שלא ידעתם על משקאות ממותקים אמא, אבא, כואב לי: איך לטפל ולמנוע כאבי ראש אצל ילדים? איך מקפידים על תזונת הילדים בבית הספר? החוק היבש: איך לטפל ולמנוע התייבשות בקרב ילדים? רוצים שינוי: למה ואיך לעבור ממשקאות ממותקים למים? זהירות, מתוק לפניך: הסכנות בשתיית משקאות ממותקים הקשר בין שתיית מים למניעת השמנת יתר בקרב ילדיכם החורף מגיע: כיצד שתיית מים יכולה לסייע לנו להתמודד עם התקררויות? אז מה אם קר: למה דווקא בחורף חשוב לשתות מים? מה הזמן הכי טוב לשתות מים? מה קורה בגוף כששותים רק מים? חשיבות שתיית מים במהלך ההיריון חשיבות שתייה לאחר הלידה: לאשה המיניקה וליילוד הקשר בין שתיית מים לתזונה בריאה בקרב ילדים מה מסתתר במשקאות שלכם? צפו
בריאות
מאת: צוות הבלוג
תאריך: 08/03/2017

הקשר בין שתיית מים לתזונה בריאה בקרב ילדים

לא הרבה מאיתנו יודעים, אך שתייה במידה נכונה ובריאה מעודדת גם הרגלי אכילה ותזונה נכונים ובריאים בקרב ילדים. אבל זה לא הכל, מתברר שהפעולה עובדת גם ההפך. איך זה עובד?

לא נחדש אם נספר לכם שחשוב מאוד לעצב לילדים הרגלי תזונה נכונים, כבר מגיל צעיר, שישרתו אותם בהווה ובעתיד. אחת השיטות שיעזרו לכם במשימה היא להרגיל אותם לשתות מים.

הקשר בין שתיית מים לתזונה בריאה בקרב ילדים

על מנת לבדוק את הקשר בין שתייה לאכילה נכונה, נעשה מחקר בגרמניה ("מחקר דונלד") בקרב 717 ילדים בגילאי 11-4, שמטרתו לבדוק את הקשר בין מאזן הנוזלים בגוף ("הידרציה") להתנהגות התזונתית של הילדים.

לילדים נלקחו דגימות שתן שנאספו במשך 24 שעות, על מנת לברר את מצב הנוזלים בגוף, ולבדוק האם הם בהידרציה טובה או במצבים של התייבשות בדרגות שונות. במקביל נלקח מהם תיעוד של יומן אכילה במשך שלושה ימים, ולפיו נעשה ניתוח של טיב התזונה היומית.

התוצאות הראו כי ילדים שהיו בהידרציה טובה, כלומר, רווים מספיק בנוזלים בגוף, היו במצב התזונתי הטוב ביותר. ילדים אלה צרכו הכי פחות שומן, שתו יותר מים, ואכלו מזונות העשירים יותר במים, בהשוואה לילדים שדרגת ההידרציה שלהם הייתה נמוכה יותר.

מסקנת המחקר הייתה שילדים שנמצאו במאזן הנוזלים הגבוה ביותר, היו בעלי תזונה בריאה ומאוזנת יותר. כלומר, ילדים שמאזן הנוזלים אצלם בגוף גבוה יותר, התזונה שלהם גם בריאה יותר. השאלה מה קדם למה, הביצה או התרנגולת, והאם התזונה הנכונה משפרת מצב נוזלים בגוף או להפך, תישאר כנראה פתוחה ותמתין למחקרים עתידיים בנושא.

הקשר בין שתיית מים לתזונה בריאה בקרב ילדים

אז מה בעצם הקשר בין תזונה לשתייה?

  1. תזונה נכונה מאופיינת בצריכה גבוהה של מזונות עשירים במים כמו ירקות, פירות ועוד, והקפדה על צריכתן תורמת לטובה על מאזן הנוזלים בגוף.
  2. שתייה מספקת יוצרת תחושת שובע והפחתת אכילה. אם צמאים- אוכלים יותר. אם צמאים מאוד, קיימת ירידה חדה בתאבון, ואז צורכים יותר שומן ואמנם, מחקרים הראו כי כאשר קיימת מצוקת שתייה, גוברת צריכת המזון.
  3. התייבשות מגבירה צריכת מזון עתיר בשומן. הסיבה לכך היא שקיימת ירידה בתאבון ואז הגוף מפצה על כך בצריכת יתר של שומן, כדי להגיע לקלוריות הדרושות. פירוק השומן מגביר את הייצור הפנימי של המים, ומשפר את ההידרציה בגוף. מצד שני, צריכת יתר של שומן מובילה להשמנה.

אוכל ושתייה כמו תמיד, ילכו להם יחדיו, ועדיף השילוב בין אוכל בריא ומים.

לרכישה